Новий король Іспанії Феліпе VI приведений до присяги

  Син короля Іспанії Хуана Карлоса, який офіційно , прийняв присягу і став новим іспанським монархом.


  Феліпе VI на конституції Іспанії присягнув чесно виконувати свої обов'язки, дотримуватися і домагатися дотримання конституції і законів і поважати права громадян та автономій.

  Церемонія проходить у Палаці Кортесів в Мадриді, де зазвичай засідає нижня палата парламенту. На ній присутні представники Генеральних кортесів, прем'єр-міністр Маріано Рахой, міністри, голови Верховного та Конституційного судів, члени сім'ї монарха, глави автономій.

  46-річний Феліпе зазначив, що парламентська монархія може і повинна бути на службі Іспанії. Він також подякував своєму батькові і пообіцяв стати таким же "королем для всіх іспанців" як і Хуан Карлос.

  Як повідомлялося раніше, церемонія сходження на престол нового монарха проходить досить скромно, враховуючи економічні труднощі, які спіткали Іспанію впродовж останніх років.

  Хуан Карлос - не перший король, який зрікається на користь спадкоємця. Торік одразу три європейських монарха добровільно залишили престол. Іспанський монарх заявив, що не хотів би, щоб його син Феліпе чекав своєї коронації до старості, як британський принц Чарльз.

  Після оголошення про зречення короля у Іспанії почалися масові антимонархічні демонстрації. З 14 до 19 червня активісти лівих та республіканських рухів проводили "народний референдум", в ході якого жителям пропонувалося висловити свою думку з приводу майбутнього королівства.
  Попередній матеріал
  FIFA може покарати збірну Росії за нацистські банери
  Наступний матеріал
  США почали проводити спостережні польоти над Іраком