Новий етап операції "Литий свинець" у Секторі Ґаза (РЕПОРТАЖ)

  Ізраїльські військові просуваються углиб палестинських міст, а ХАМАС - відповідає ракетними обстрілами. Лідери обох сторін - затято відстоють свою позицію. І ХАМАС, і так само - Ізраїль, готові іти до кінця.
  Досі ізраїльські танки трималися на кордоні, війська - гуртувалися у передмісті. Цієї ночі піхота пішла у наступ. Мешканці столиці анклаву - Ґази - розповідають, що солдати поступово рухаються до центру міста, зачищаючи підозрілі об`єкти. По радіо транслюють попередження для цивільних. Армія звітує про перші успіхи - вранці знешкодили десятьох озброєних палестинців. На цьому операція не припиниться - заявляє міністр закордонних справ Ізраїлю Ципі Лівні.

  Ципі Лівні, міністр закордонних справ Ізраїлю: "Мені не подобається термін "припинення вогню". Він звучить, наче домовленість між двома легітимними державами. Але ж це не конфлікт двох держав, а боротьба із терором.... ми змушені битися в Ґазі, бо вони (ХАМАС) атакують Ізраїль упродовж восьми років. Ми б`ємося, щоби ослабити їх і не дати можливості атакувати Ізраїль в майбутньому".

  У відповідь на атаки ізраїльської армії полетіли ракети. Одна - у місто Ашкелон, інша - до Беєр-Шеви. Подібну тактику ХАМАС використовує уже не перший рік. Та цього разу - стверджує Ципі Лівні - ракети інакші. Вони начебто сучасніші та більш потужні, а зроблені - в Ірані. Від початку військової операції "Литий свинець" Ізраїль утратив тринадцятьох громадян. На території Сектору Ґаза загинули понад вісім з половиною сотень людей, серед них - одна українка з дитиною. Населення півторамільйонного краю потерпає від злиднів та голоду. У такій ситуації вони ладні прийняти будь-яку допомогу - хоч міжнародну, хоч від бойовиків ХАМАСу.

  Халед Машааль, політичний лідер ХАМАСу: "Ми просимо: по-перше, негайно припинити вогонь, адже це нерівний бій. По-друге, вивести ворожі війська із Ґази. І ще - скасувати блокаду та відкрити усі переходи на кордоні Сектору Ґаза. Ми не допустимо тут жодних міжнародних сил. Адже вони прийдуть, щоби дбати про бепеку Ізраїлю та послаблювати наш опір. Будь-яких миротворців ми вважатимемо окупантами".

  У той час, коли ХАМАС затято опирається присутності іноземних спостерігачів, у світі не вщухають акції на підтримку Ґази. Люди, що мешкають за тисячі кілометрів від Близького Сходу, влаштовують мітинги та демонстрації. Європа, обидві Америки, Австралія, Азія та Африка. Усюди натовпи людей бажають перемоги палестинському народові.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.41Мб)
  Попередній матеріал
  Від снігової негоди потерпає Ілінойс
  Наступний матеріал
  Будівництво газопроводу в обхід Росії прискорить Чехія
  Теги: