Новітні технології у боротьбі із ДТП випробовують в Японії [відео]

  Новітні технології у боротьбі із ДТП випробовують в Японії - за словами винахідників, це може стати справжньою революцією у кермуванні авто.

  Нова технологія називається "Система розумного транспорту". За задумом інженерів, автівки можна обладнати пристроями, здатними самостійно обмінюватися інформацією з іншими машинами та навіть - дорогами. Завдяки системі сенсорів і передавачів можна радикально зменшити кількість аварій. Пристрій попереджатиме про червоне світло, пішоходів та автівки, які можуть потрапити в так звану сліпу зону.

  Морітака Йошида, співробітник відділу технологій безпеки: "Тепер у нас є технологія, яка дозволяє машині автоматично загальмувати, якщо є загроза зіткнення. Залишилося - упевнитися, що система працює стабільно, та створити таку методику виробництва, щоби пристрій був доступним усім водіям".

  Для попередження аварійних ситуацій система вмикає голосові попередження та світлові сигнали. Приміром, про наближення автівки на перехресті - водій дізнається завдяки стрілці, яка з`являється на спеціальному табло.

  Хіроюкі Канеміцу співробітник відділу планування: "Половина аварій на перехрестях стається через те, що водій не бачить іншу машину. Завдяки новій технології таких аварій легко уникнути".

  Ще одна важлива для Японії проблема - безпека літніх водіїв. Їх у країні - чимало. Пенсіонери часто губляться та не встигають вчасно відреагувати на ситуацію на дорозі. Найчастіше потрапляють в аварії - просто виїжджаючи з парковки. Безпечна технологія застосовує сонари та блокування акселератора, щоб уникнути зіткнень.

  Сейго Кудзумакі, менеджер проекту: "У Японії щороку стається близько семи тисяч аварій лише через те, що водії плутають педалі. Зазвичай це трапляється з літніми людьми або початківцями. Завдяки новій технології таких інцидентів можна легко уникнути".

  Щоб остаточно відпрацювати роботу нових пристроїв, звели спеціальний майданчик, розміром у три стадіони. На ньому - відпрацьовують, на які сигнали краще реагують водії. Автівки з посиленою безпекою можуть з`явитися на японських дорогах - уже за рік.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Щонайменше четверо людей стали жертвами повеней у Італії
  Наступний матеріал
  Адвокати оскаржили вирок Іващенку
  Теги:
  Loading...