світ
5.ua

Новий рік уже відсвяткувала майже половина планети

  Новий рік у всьому світі заведено зустрічати гамірно і весело, і ледь не ключовим предметом гордості стає негласне змагання, у кого кращий феєрверк.

  Зі сходу на захід крокує планетою Новий рік. Почав із островів у Тихому океані, зробить коло Землею і до океану ж повернеться. В Україні тоді буде вже обідня пора 1 січня.

  Серед найперших зустріла 2015-й Нова Зеландія. У найбільшому місті – Окленді – влаштували святковий феєрверк над місцевою пам'яткою – хмарочосом SkyTower. Попри дощову погоду, десятки тисяч новозеландців стежили за видовищем.

  Уже за годину враження затьмарили феєрверки у Сіднеї – наймашстабніші не лише в регіоні, а й в усьому світі! 7 тонн феєрверків, 60 кілометрів дротів, понад 10 хвилин світло-музичного шоу. За всім цим з берегів Сіднейської затоки стежили більше 1,5 мільйона глядачів, ще два мільйони – по місцевому телебаченню, і майже мільярд – в усьому світі, зокрема й Україна.

  Після Австралії дістався Новий рік і Далекого сходу Росії. Там першими побачили звернення президента – сумнозвісного Путіна. Цьогоріч він виступав без традиційних курантів за спиною, адже годинник разом із усією Спаською баштою без жодних пояснень зачинили – нібито на ремонт. Усе – вкрите сірим риштуванням. Новорічної ночі на нього проектують рухоме лазерне зображення, щоби створити ілюзію справжніх курантів.

  У Північній Кореї свято зустріли, як належить – феєрверками на головній площі і промовами вождя.

  Одночасно з Корейським півостровом 2015-й вітала і Японія. У Токіо замість феєрверків запустили у повітря тисячі повітряних кульок білого кольору. Центр святкувань – храми. Там б'ють у ритуальний дзвін. Кожний удар – а їх більше сотні – це прощання зі старим роком і його бідами. Із храмів японці розходяться по домівках, на святкові вечері.

  За годину Новий рік дістався фінансових мегаполісів у Китаї. Гонконг і Шанхай одночасно запустили феєрверки над своїми хмарочосами, змагаючись у пишноті та вправності.

  Одночасно з ними вітала Новий рік китайська столиця, а також острів Тайвань, що давно відділився від Китаю, і Сінгапур з Філіппінами.

  Слідом за ними Новий рік зустрічають в Індонезії та Таїланді, в Непалі та Індії, в Грузії та Азербайджані, у більшості регіонів Росії та Білорусі.

  А потім – і в Україні. Одночасно із нами Новий рік вітатимуть країни Балтії, Ізраїль, Греція. Більшість Європи від свята відділятиме ще одна година, а Португалію з Британією – аж дві. В очікуванні Нового року в Единбурзі влаштували факельну ходу – тисячі людей із вогнями, вікінги, волинки.

  За дві години – швидше, ніж літаком – Новий рік дістанеться з британських островів до американського континенту. В Бразилії до його приходу готують масштабну вечірку на пляжі Ріо-де-Жанейро. А в Аргентині вже почали святкувати: повикидали з вікон увесь папір, що накопичився протягом року, а разом з ним – усі клопоти.

  Ксенія Новікова, "5 канал".


  Попередній матеріал
  У ході мітингу на Манежній площі затримали українця
  Наступний матеріал
  24 воїни АТО зустрінуть Новий рік у дніпропетровському шпиталі
  Теги:

  Сили АТО у новорічну ніч нестимуть службу у повній бойовій готовності

  Австралійці влаштували найбільше у світі піротехнічне шоу

  Японці прощаються зі старим роком і його бідами

  У Москві зроблять фальшиві куранти на коробці, якою закрили Спаську вежу Кремля