Нові вимоги висувають сомалійські пірати

  Cомалійські пірати, що захопили судно "Фаїна", тепер хочуть вести переговори не з власником судна, а з отримувачем вантажу.

  Як відомо, на борту "Фаїни" - 33 танки, 150 гранатометів, зенітні установки й боєприпаси. Саме викуп за військову техніку найбільше цікавить піратів. Тому й сума, яку вони вимагають, досить висока. Озброєння, що перевозить судно, Україна продала Кенії. Цей факт підтвердили і в службі експортного контролю України. Контракт "Укрспецекспорту" і уряду Кенії відповідає міжнародним нормам. Кенія гарантувала, що не передаватиме озброєння іншим державам - ідеться у звіті. Разом з тим, МЗС цієї країни запевняє, що не вестиме перемов з міжнародними злочинцями. 

  Нагадаємо, пірати захопили "Фаїну" наприкінці вересня. У заручниках - 17 українців, два росіянина і латвієць.

  І сьогодні ще одне судно потрапило в руки піратів поблизу берегів Сомалі. Вантажний корабель йшов під сомалійським прапором, серед екіпажу - здебільшого сирійці. А японське судно з філіппінським екіпажем сьогодні корсари відпустили, отримавши викуп. Корабель перебував в полоні три місяці. Нині в руках піратів близько 10 суден і три сотні моряків.

  Попередній матеріал
  Луценко призвал демократов объединиться на основе БЮТ
  Наступний матеріал
  У Бішкеку завершилося засідання глав держав СНД
  Теги:
  Loading...