Нові вибухи на АЕС у "Фукусіма-1" Японії

  На другому енергоблоці японської АЕС "Фукусіма-1" сталися нові вибухи. Над третім і четвертим блоком знову піднімається білий дим. Операція з охолодження реакторів не припиняється.

  Кількість загиблих внаслідок стихійного лиха в Японії збільшилася до шести з половиною тисяч. Понад 10 тисяч людей - зникли безвісти. Частково або повністю зруйновані - понад 80 тисяч будівель. Такі дані оприлюднила японська поліція.

  З дня руйнівного землетрусу та цунамі у Японії минув рівно тиждень, та остаточну кількість жертв та руйнувань фахівці досі назвати не можуть. Цифри весь час зростають - рятувальники дістають з-під завалів усе нові тіла.

  Йінь Гуаньчу, китайський рятувальник: "Високі і потужні хвилі цунамі зруйнували будинки у місті Офунато. Всі, хто опинився під завалами, за лічені хвилини захлинулися водою. У цьому місті ми не сподіваємося знайти когось, хто вижив - лише тіла загиблих. Для цього використовуємо оптичні детектори".

  Стихія призвела до масштабної катастрофи на атомній електростанції "Фукусіма-1".  Зараз на трьох із шести реакторів АЕС частково розплавилися паливні елементи в активній зоні. Над ними піднімається білий дим чи пара. Японські інженери намагаються стабілізувати ситуацію. Пошкоджені реактори поливають із спеціального пожежного обладнання і важких армійських гелікоптерів. До другого реактора відновили електропостачання. Це має допомогти запустити насоси та охолодити його. Фахівці сподіваються відновити охолоджувальну систему на АЕС вже завтра. За офіційними повідомленнями, рівень радіації на "Фукусімі-1" поступово знижується. До Японії прибув голова МАГАТЕ, щоб особисто оцінити масштаб катастрофи 

  Юкіо Амано, генеральний директор МАГАТЕ: "Ситуація на "Фукусімі-1" - вкрай серйозна. Міжнародну спільноту дуже турбує розвиток подій на станції. Японії необхідно тісно співпрацювати з нами, щоби вирішити проблему".

  Мешканці Японії занепокоєні повідомленнями про витоки радіації на "Фукусімі". Уряд країни - дав розпорядження почати перевірку продуктів харчування на рівень радіоактивності. При тестуванні використовують спеціальний стандарт, створений на базі рекомендацій Комісії з ядерної безпеки. Японські науковці переконані: загроза радіаційного ураження мешканців країни - мінімальна.

  Кеічі Накагава, професор департаменту радіології Токійського університету: "В найгіршому випадку - у країні збільшиться кількість захворювань на рак. Але й це маловірогідно - мешканці Японії приймають з профілактичною метою йод. А вплив ншої радіації на сусідні країни,зокрема Китай - практично нульовий".

  Витрати на відновлювальні роботи у Японії можуть сягнути 150-ти мільярдів доларів. Це на кілька десятків мільярдів більше, ніж США витратили на відновлення після урагану Катріна. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київський "Будівельник" підтвердив лідерство у баскетбольній Суперлізі
  Наступний матеріал
  Могильов: злочини проти журналістів не пов`язані з їх професійною діяльністю
  Теги:
  Loading...