Нові протести у центрі Афін

  Нові протести у центрі Афін. На площі Синтагма перед парламентом збираються люди. Сьогодні депутати голосуватимуть за суворі заходи економії - головну умову ЄС та МВФ в обмін на антикризовий кредит. Поряд із демонстрантами чатують кілька тисяч поліцейських. Напередодні, протести переросли у сутички з правоохоронцями. Поранень зазнали півсотні людей. Понад десять заарештували.

  Розтрощені вітрини, зламані зупинки, перекинуті баки сміття. Протести греків укотре переросли в сутички з поліцією і суцільні погроми у центрі Афін. Цього разу бої були і справді запеклі. У поліцейських летіло каміння, а площа Синтагма була у тумані їдкого сльозогінного газу, яким правоохоронці розганяли натовп. Постраждалих нарахували до півсотні, арештованих - півтора десятка.

  Стратос, мешканець Афін: "Цим закінчується щоразу, адже у натовпі протестувальників завжди є купка божевільних, які трощать усе на своєму шляху. І це ще не кінець. Побачимо, що буде сьогодні".

  Сьогодні, може бути ще гірше. Греки підуть в останній та рішучий бій, позаяк депутати голосуватимуть за пакет суворих заходів економії, який передусім зачепить бюджетників. Заощадити 28 мільярдів євро - головна умова ЄС та МВФ в обмін на антикризовий кредит. Інакше Греції загрожує дефолт.   

  Танасіс Дідагелос, педіатр: "Інтереси влади і пересічних людей різняться. Я приїхав сюди, до Афін, із Салонік, бо вже не сила терпіти. Я тут заради своїх дітей. Ми не зможемо пережити таких заходів економії".

  Другий день поспіль страйк у Греції паралізує роботу громадського транспорту, з перебоями працюють порти, залізниця і навіть аеропорти. Адже до страйку вчителів, лікарів долучилися й авіадиспетчери.

  Танасіс Евагелакіс, механік: "Ми намагаємося щосили протистояти владі, а саме її намірам заощаджувати за рахунок простих громадян. Така політика перетворить  родини з невеликим заробітком на жебраків".

  У парламенті своя боротьба. Про намір голосувати проти суворих заходів економії заявила не тільки опозиція, а й кілька депутатів з правлячої партії. У разі, якщо пакет не ухвалять, Євросоюз та Міжнародний валютний фонд загальмують черговий кредитний транш у дванадцять мільярдів євро. Тоді Греції дефолту - не уникнути. 

  Ганна Ільїних, "5 канал"   

  Попередній матеріал
  Спостерігати за життям тварин Харківського звіринця можна через інтернет [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Лісові пожежі досягли кордонів лабораторії Лос-Аламоса
  Теги: