Нові протести у США

  Нові протести у Сполучених Штатах. Нью-Йоркські мітингувальники виступили проти затримання 700 людей, які намагалися заблокувати Бруклінський міст у неділю. В Лос-Анджелесі, Чикаго та Бостоні пікетували відділення Федерального резерву США. Після зірок Голівуду підтримку мітингувальникам почали висловлювати мільярдери. Тим часом, американський протестний рух переходить до сусідніх країн.

  На знак незгоди з антикризовими заходами влади США, в Нью-Йорку зомбі з`їли кілька тисяч несправжніх доларів. Таким чином, перевдягнені активісти руху "Захопи Волл-Стріт" метафорично показали дії американських фінансистів. Також вони провели демонстрацію проти затримань учасників акцій непокори. Під час мітингу на Манхеттені лунали гасла накшталт "Не чіпайте протестувальників" та "Посадіть за грати банкірів".

  Тоні Мерфі, протестувальник: "Ми прийшли сюди, щоби вимагати у поліції та мера припинити масові арешти учасників руху "Захопи Волл-Стріт". Якщо вони хочуть когось ув`язнити - хай підуть на фондову біржу й затримають тих, хто забирає в людей будинки й пенсії". 

  Майже відразу ж після початку протестів підтримку їхнім учасникам висловили режисер Майкл Мур та акторка Сюзен Сарандон. Тепер дії мітингувальників схвалив мільярдер Джордж Сорос. Під час прес-конференції в Організації Об`єднаних Націй він розкритикував дії уряду США й сказав, що розуміє причини невдоволення протестувальників.

  Джордж Сорос, мільярдер: "Влада допомогла врятуватися банкам, які платять мільйонні премії своїм працівникам. Я чудово розумію, чому це обурює людей у післякризовий період. Тож мені симпатичні їхні гасла й вимоги".

  Фінансові установи США пікетували протестувальники в Лос-Анджелесі, Чикаго й Бостоні. Активісти різних громадських організацій виступили проти нерівності в американському суспільстві.

  Протестувальник: "Нерівність у нашому суспільстві проявляється в багатьох аспектах на кількох рівнях. Усвідомлення цього факту об`єднало членів різних організацій. Люди розуміють,  що ситуація розвивається в неправильному напрямку й хочуть змінити її".

  Виступи проти фінансової політики та антикризових заходів влади США розпочалися в Нью-Йорку кілька тижнів тому з пікету десятьох студентів. Тепер вони перекинулися на інші американські мегаполіси й готові вийти за межі країни. На кінець жовтня акція солідарності з активістами рузу "Волл-Стріт" запланована в канадському місті Торонто.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Справу про смерть у міліції студента Індила відмовились відправити на дорозслідування
  Наступний матеріал
  У Пакистані невідомі на мотоциклах розстріляли пасажирів автобуса
  Теги: