Нове загострення ситуації на Близькому Сході (РОЗШИРЕНО)

  Ракета, випущена з палестинської території, потрапила у будинок у ізраїльському місті Сдерот. Одна людина поранена. Ця атака була відповіддю на рейд ізраїльтян, які кілька годин перед цим напали на бойовиків у Газі. Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібенд відвідав регіон з метою повернути сторони за стіл переговорів.
  5-тимісячний період перемир`я перемир`я між Ізраїлем та Палестиною завершився.  Однак попри це, і палестинські, і ізраїльські високопосадовці заявляють, що хотіли б продовжити угоду про припинення вогню. У обмін на мир Тель-Авів вимагає припинити обстріл ізраїльських міст ракетами, а палестинці вимагають від опонентів відкрити кордон та заборонити рейди військових у Секторі Газа.

  Бін`ямін Нетаньяху, лідер партії Лікуд: "Переконаний - замість того, щоб домовлятися про мир з політиками, краще думати про звичайних людей. Ми повинні зробити життя палестинців кращим, тоді їх буде важче спокусити взяти до рук зброю. Адже зараз у них немає нічого - ні економіки, ні структурованого суспільства. Іран платить за все - поки це буде продовжуватися - войовничий іслам пануватиме".

  Ісмаїл Ханія, прем`єр-міністр уряду Хамас у Секторі Газа: "Продовження перемир`я буде лише у тому випадку, коли агресія щодо наших людей припиниться. Ізраїльтяни повинні також відкрити кордон. Палестинці не почуваються слабкими, тому не погодяться на перемир`я просто так".

  До спроб зупинити кровопролиття вже долучилися інші країни. У Єрусалимі міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібенд зустрівся з своїм колегою Ціпі Лівні на прем`єром Єгудом Ольмертом. Британець спробує переконати ізраїльтян змінити підхід до організації та підтримки єврейських поселень на Західному березі ріки Йордан. Адже не зважаючи на те, що ці населені пункти є поза межами Ізраїлю, продукція, яку вони виробляють потрапляє на європейські ринки під Ізраїльськими етикетками та користується спеціальними знижками при оподаткування у Європі. Проблема єврейських поселень є однією з ключових у переговорах між Ізраїлем та арабським світом. Після переговорів з високопосадовцями Мілібенд має намір відвідати місто Сдерот, яке найчастіше страждає від обстрілів з Сектора Ґаза.

  Девід Мілібанд, міністр закордонних справ Великої Британії: "Я з нетерпінням чекаю можливості побачити на власні очі ситуацію у Сдероті. Мер міста вже мав можливість поінформувати мене про стан справ у регіоні під час свого візиту до Лондону. Я вважаю - це дуже важливо особисто виявити солідарність з мешканцями Сдероту".

  Після Ізраїлю британський міністр відвідає Дамаск, де спробує переконати сирійців стати поступливішими у мирних переговорах з Ізраїлем. Ці перемовини повинні відбутися протягом наступних двох днів у Єрусалимі та Дамаску.

  Захар Симчич, 5канал
  Попередній матеріал
  Французькі залізничники готують акцію протесту
  Наступний матеріал
  На "Фаїні" закінчуються запаси продуктів і пального
  Теги:
  Loading...