Нова загроза постала перед мешканцями Бангкока

  Нова загроза постала перед мешканцями Бангкока. На околицях таїландської столиці - усе частіше почали з`являтися... крокодили. Знайти і ліквідувати хижаків - одне з головних завдань столичної адміністрації. Експерти уже попередили: зробити це - буде нелегко. Тварини мешкають у мутних водах місцевих рік, які досі не повернулися до берегів після нещодавніх повеней.

  Щойно мешканці Бангкока перестали боятися високої води і повернулися додому, як у них з`явилися нові підстави для остраху. Просто біля своїх будинків на околицях столиці люди усе частіше почали зустрічати крокодилів. Кажуть - бачили хижаків щонайменше у метр завдовжки. Поява небезпечних рептилій - спричинила справжню паніку серед мешканців.

  Анчалі Ваннавет, місцевий мешканець: "Минулої ночі на вулиці почали гавкати собаки і я зрозумів, що повернувся крокодил, якого я бачив тут, поблизу, днями. Я дуже злякався, боявся навіть вийти надвір".

  Спеціальні бригади мисливців - виїжджають на місце події щоразу, коли отримують повідомлення про крокодилів у житлових кварталах. Волонтери і представники рибнагляду Таїланду запевняють: не варто переоцінювати реальну загрозу. Дуже часто - виклики виявляються хибними. Втім, буває й інакше. Мисливцям вже вдалося вполювати - близько десятка хижаків.

  Прафан Ліпаякун, представник рибнагляду Таїланду: "Ми отримали повідомлення, що у цьому регіоні - бачили крокодила. Наша команда негайно вирушила на місце. Ми оглянули двори району. Вони межують з болотом. Спіймати хижака сіткою там - навряд чи вдасться. Будемо намагатися виманити тварину за допомогою їжі. Замість наживки ми використовуємо куряче м`ясо".

  Крокодили для Таїланду - не екзотика. У країні здавна вирощують цих рептилій на спеціальних фермах -частково задля м`яса, але переважно заради дорогої і цінної шкіри. Офіційно таких ферм у Таїланді понад три тисячі. Під час повеней, які дошкуляли країні з липня частина з них - опинилася під водою. Їхні мешканці - вирвалися на волю. Мисливці кажуть: спіймати втікачів завдання нелегке. Проблеми створюють, зокрема, самі місцеві жителі. Якщо знаходять ослабленого крокодила у пастці - нерідко, замість звернутися до спеціальних служб - люди намагаються самотужки продати спійману тварину на чорному ринку.
   
  "5 канал"

  Попередній матеріал
  ЮНЕСКО поповнила список нематеріальних надбань людства
  Наступний матеріал
  Вантаж ядерних відходів з Франції прибув до пункту призначення
  Теги: