Нова влада Єгипту закликає до припинення протестів

  Припинити усі акції протесту закликає військова влада Єгипту. У телевізійному зверненні до народу речник армії назвав протести непродуктивними, такими що шкодять безпеці та економіці країни. Водночас, забороняти мітинги та страйки, про що сьогодні повідомляли ЗМІ, військові поки що не збираються.

  Площа Тахрір порожніла недовго. У понеділок вранці військова поліція очистила її від наметів, а вже пообіді там з`явилися нові мітингувальники.

  Це - єгипетські поліцейські. Вони уперше з початку заворушень опинилися по цей бік барикад. Допоки при владі лишався Хосні Мубарак, поліцейські слухняно виконували його волю - розганяли протестувальників сльозогінним газом, кийками та навіть пострілами. Тепер виправдовуються - мовляв, у всьому винне керівництво, а не рядові службовці.

  Поліціянт: "Ми тут, щоби виправдатися перед народом Єгипту. Дехто з наших колег помилявся, але винен у всьому колишній міністр внутрішніх справ. Ми вимагаємо його страти!"

  Поліціянт: "Я - сам з народу і люблю свій народ. Нехай Бог покарає тиранів!"

  Окрім свого керівництва, мітингувальники-поліцейські звинувачують і колег з інших відомств - Служби безпеки та розвідки. Нібито саме вони - під виглядом цивільних протестувальників - займалися мародерством і нападали на людей. Атаки нібито тривають досі. Один із лідерів опозиції - Айман Нур - повідомив агенції Ройтерз, що на нього напали з ножем під час мітингу у Луксорі.

  Опозиційні акції у понеділок відбуваються по всьому Єгипту. Біля пірамід у Гізі зібралися кілька сотень працівників туристичної галузі. У Каїрі та Александрії - мітингують банківські працівники. До акцій приєдналися десятки тисяч представників державного сектора - від фінансистів до металургів, від журналістів до залізничників. На відміну від поліцейських, ці протестувальники відстоюють не репутацію, а зарплати.

  Протестувальник: "Наша платня дуже низька, жодних премій або підвищень, відсутнє медичне страхування".

  Протестувальник: "Ми марно вимагали змін роками. У банках - дуже велика різниця в зарплаті між старими та новими працівниками, в десятки разів. Це несправедливо. Тахрір - лишатиметься центром протестів".

  Визнаючи справедливість вимог мітингувальників, нові керівники Єгипту - Верховна військова рада - навіть погодилися підняти зарплати у державному секторі на 15%. Але закликали припинити подальші протести. Ще один "напівкрок" назустріч опозиції - розпуск парламенту і призупинення дії Конституції Хосні Мубарака. Новий основний закон мають ухвалити на загальнонаціональному референдумі. Однак, з датою його проведення ще не визначилися.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КМУ: Софію Київську передали в управління Мінкультури
  Наступний матеріал
  Страйк транспортників в Афінах
  Теги: