Нова влада Лівії просить ООН розморозити активи Каддафі

  Розморозити усі активи режиму Муаммара Каддафі - просить ООН - нова влада Лівії. Уряд повстанців заявляє, що кошти потрібні на повоєнне відновлення і формування державних інституцій. Між тим у Лівії і досі тривають бої. Війська тимчасової Національної Ради намагаються встановити контроль над Сиртом та Бені-Валідом. Бійці сил, лояльних Каддафі - чинять їм спротив.

  У своєму зверненні до Генасамблеї ООН прем`єр тимчасового уряду Лівії Махмуд Джибріл наголосив: зараз подальший розвиток його країни - залежить насамперед від фінансування. Тож існує нагальна потреба - розморозити усі рахунки, які належали полковникові Каддафі та його оточенню.

  Йдеться про суму у 150 мільярдів доларів. Кілька країн - вже гарантували новій лівійській владі доступ до частини заблокованих активів. 

  Махмуд Джибріл, прем`єр-міністр перехідного уряду Лівії: "Народжується нова ЛІвія. Режим тирана повалено, хоч ми ще не повністю звільнили нашу батьківщину. Ми просимо Раду Безпеки ООН якнайшвидше дати нам доступ до заморожених рахунків Каддафі. Це стане історичним рішенням, яке дозволить нам почати розбудову держави".

   Між тим Бої у Лівії -  не вщухають. Попри заяви нової влади, мовляв замість штурму останніх оплотів сил Каддафі - опозиційні війська почнуть облогу - атака на Сирт таки почалася. Війська Національної перехідної ради - увійшли до міста. За підтримки авіації НАТО, їм вдалося прорватися до центру. Втім, до остаточної перемоги - ще далеко: сили, лояльні Каддафі - чинять опозиційним воякам опір. Є чимало загиблих і поранених з обох боків. За тижні боїв навколо Сирта -  ситуація там - наблизилася до гуманітарної катастрофи. Прості мешканці - намагаються утекти якнайдалі з охопленого боями регіону. Сирт вже полишили вже понад 1300 родин.

  Де перебуває сам повалений полковник Каддафі - досі невідомо. Його дочка Аїша, що мешкає зараз в Алжирі, виступила на сирійському телебаченні. Вона закликала прихильників полковника - не здаватися і наголосила: Муаммар Каддафі живий, здоровий, і досі - на території Лівії.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Теракт в Індонезії - 4 загиблих
  Наступний матеріал
  iPhone 5 імовірно представлять 4 жовтня
  Теги: