Нова хвиля протестів в Ємені та Сирії

  Нова хвиля протестів на Близькому Сході. У Ємені вимагають негайної відставки президента Салеха, а у Сирії люди хочуть скасувати надзвичайний стан. Спроби влади домовитися із протестувальниками провалилися в обох країнах.

  Багатотисячні мітинги відбулися в кількох найбільших містах Ємену. В Адені протестувальників розігнали поліція та армія. Проти людей застосували гумові кулі та бойові набої, дві людини загинули, семеро - поранені. Ще п`ятеро осіб загинули під час сутичок із поліцією у столиці - Сані. Бої в місті поновилися після того, як одну з армійських дивізій, що перейшла на бік опозиції, атакували пропрезидентські сили.

  Раніше президент Ємену Алі Абдалла Салех погодився піти у відставку, але наприкінці року. Мешканці вимагають, щоби він пішов із посади негайно. Протести тривають уже понад три місяці. За цей час загинули більше 120 людей.

  Шейх Мохамед аль Заїді, речник протестувальників: "Люди обурені, вони не полишать вулиці, поки режим не буде повалено!"

  У Сирії також не вщухають антиурядові протести. У середу понад 5 тисяч людей, переважно - жінки з дітьми, заблокували трасу між основними портовими містами Баніяс і Тартус. Вони вимагали припинити насильство та звільнити заарештованих напередодні протестувальників. Поліція привела на місце акції близько 100 затриманих і публічно звільнила їх. Масові виступи у країні почалися через вимогу скасувати закон про надзвичайний стан. У сутичках із поліцією за чотири тижні загинули понад двохсот людей.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Нові землетруси в Японії
  Наступний матеріал
  Берлусконі може уникнути відповідальності через зміни у законодавстві
  Теги: