Нова хвиля протестів у Греції

  Нова хвиля протестів у Греції - проти скорочення зарплат дерслужбовцям. Разом із демонстраціями робітники проводять усезагальний страйк. Не працюють школи та податкові. Лікарні надають лише невідкладну першу допомогу. Влада планує урізати зарплату держслужбовцям на 15-ть відсотків, також збільшити податки і заморозити пенсії. Ці заходи є умовою надання мільярдних кредитів від МВФ та Євросоюзу.

  Тисячі людей вийшли на вулиці Афін із демонстрацією проти дій уряду. Переважна більшість протестувальників - держслужбовці. Вони найбільше постраждають від суворих реформ, запланованих задля скорочення бюджету. Так, зарплата скоротиться на 15-ть-20-ть відсотків. Зростуть податки. У руках учасників мітингу плакати з написами: "Оподатковуйте багатіїв" і "Ні жертвам заради МВФ".

  Чоловік держслужбовець: "Ми хочемо нової справедливої угоди стосовно наших зарплат. Розмір має бути задовільним для того, щоб піклуватися про нашу родину. Ми не хочемо втрачати заробіток, ми нічого не крадемо - ми просто хочемо достойну зарплату, ось і все".

  Жінка держслужбовець: "Ми хочемо отримувати ту платню, на яку заслуговуємо. А наші гроші забирають в нас, разом зі стандартами життя".

  Протести доповнюють добовий страйк, оголошений держслужбовцями. До нього долучилися і авіадиспетчери, щоправда - лише на чотири години. Скасовані заняття у державних освітніх закладах. Не вийшли на роботу лікарі - у  медичних установах надають лише невідкладну допомогу. За цей рік і державний і приватний сектори провели уже шість страйків, утім  вони так і не вплинули на плани уряду. Людей на вулиці з протестами виходить дедалі менше. Ті, що досі протестують - закликають колег не здаватися.

  Один із учасників мітингу: "Ми повинні продовжувати боротьбу, вони готуються запровадити іще суворіші заходи економії".

  Учасник мітингу: "Ми повинні змінити ситуацію власними силами! Ми боротимемося до кінця".

  Суворі заходи, що їх поступово запроваджує уряд, спрямовані на скорочення дефіциту бюджету. Грецька економіка опинилася на межі дефолту. Врятувати ситуацію погодився Європейський Союз та Міжнародний валютний фонд. Вони спільно надали Афінам кредит у 110 мільярдів Євро. Утім, в обмін на фінансову дотацію Греція мусить довести, що покладається не лише на допомогу ззовні, а й самотужки долає економічну кризу - скорочуючи дефіцит бюджету суворими реформами.

  Нонна Стефанова. 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Москві провели мітинг пам`яті Політковської
  Наступний матеріал
  Протест бельгійських активістів "Грінпіс"
  Теги: