Нова хвиля насилля у самопроголошеній республіці Косово

  Нова хвиля насилля у самопроголошеній республіці Косово. Місцеві серби напали на один з пропускних пунктів на кордоні між Косово та Сербією і підпалили його. Війська НАТО зайняли інші переходи, які на думку керівників миротворчої місії Альянсу є потенційними цілями для атак. Рада безпеки Організації об`єднаних націй збирається на екстренне засідання, щоби обговорити ситуацію в регіоні.

  Пляшками із запалювальною сумішшю закидали етнічні серби один з пропускних пунктів на кордоні між Косово та Сербією. Заворушення в анклаві спалахнули після того, як Приштіна ввела до регіону свої підрозділи поліції. До цього правоопрядок на півночі Косова підтримували працівники місії Євросоюзу та правоохоронці з етнічних сербів.

  Олівер Іванович, державний секретар Сербії з відносин із Косовом: "Сербія висловлює жаль з приводу інциденту - насилля не зможе допомогти жодній із сторін конфлікту. Проте влада Косова сама винна у провокуванні масових заворушень. Поліція має бути покарана за дії, які вчинила в анклаві. Приштіна не може грубо втручатися в справи етнічних сербів лише тому, що цього захотілося якомусь урядовцю".

  Влада Косова заявляє, що набрані з етнічних сербів працівники пропускних пунтків не виконували своїх обов`язків належним чином. Саме через це Приштіна, начебто, була змушена їх змінити їх. Уряд Косова заборонив ввезення товарів із Сербії у відповідь на аналогічний крок Белграда. Правоохоронці мали стежити за виконанням цього розпорядження.

  Байрам Реджепі, міністр внутрішніх справ Косова: "Ми обов`язково знайдемо і притягнемо до відповідальності всіх, хто нападав на поліцію поблизу пропускних пунктів. Атаки, спрямовані проти правоохоронців Косова, будуть жорстко каратися".

  Конфлікт у сербському анклаві Косова вже почав забирати життя. У вівторок невідомі поранили двох поліцейських, один з яких пізніше помер. Сполучені Штати та країни ЄС засудили ескалацію насилля в регіоні. Міжнародна спільнота закликала Приштіну припинити провокаційні дії в сербському анклаві. Влада Косова не надсилала до нього свої поліцейські підрозділи з 2008-го року, коли в односторонньому порядку проголосила незалежність від Сербії.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Пам’ятний знак загиблому велосипедисту відкрили у Харкові
  Наступний матеріал
  Члени Конгресу США від Демократичної та Республіканської партій продовжують пошук компромісу
  Теги: