Нова хвиля антиурядових виступів в Ірані

  Нові сутички опозиціонерів із поліцією в Ірані. Заворушення спалахнули з новою силою під час похорону одного з демонстрантів. Останній загинув під час масових виступів напередодні.
  Тим часом президент країни Махмуд Ахмадінеджад заявив, що організаторів заворушень в Ірані буде покарано. Він також зазначив, що протести опозиціонерів ні до чого не призведуть.

  Виступаючи на державному телебаченні Ірану, Ахмадінеджад заявив, що вороги намагаються "затьмарити яскравий образ іранської нації". Саме так президент оцінив масові протести, які відбулися у країні напередодні. На вулиці Тегерана вийшли тисячі людей. У сутичках із поліцією двоє демонстрантів загинули.

  Махмуд Ахмадінеджад, президент Ірану: "Цілком очевидно, що іранська нація має ворогів. Тому що ми - країна, яка прагне досягти піку свого розвитку і змінити світ. Звісно, у нашому суспільстві є певний рівень ворожості, навіть серед урядовців. Але масові протести - ні до чого не призведуть".

  Таку позицію іранської влади розкритикували у США. Барак Обама зазначив, що Сполучені Штати не можуть диктувати волю іранському народові. Але висловив надію, що у мешканців країни вистачить мужності й надалі добиватися свободи.

  Барак Обама, президент США: "Я бачу іронію у тому, що іранський режим, з одного боку, вітає те, що відбулося в Єгипті, а з іншого - утискає людей, які намагалися висловити свою позицію в Ірані".

  Тим часом найбільш радикально налаштовані члени іранського парламенту вже почали вимагати смертної кари для усіх організаторів демонстрацій у країні.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Вищий адмінсуд розглядає законність надання Шухевичу звання Героя України
  Наступний матеріал
  Сутички між противниками і прихильниками чинної влади у Ємені
  Теги: