wsj.com

Нова адміністрація Трампа виключила Росію зі списку основних загроз для США

  Раніше впродовж кількох років у Вашингтоні Росію вважали загрозою "номер один"

  У службовій записці Пентагону, що перелічує основні "оборонні пріоритети" нової адміністрації президента США Дональда Трампа, не згадується Росія, яку раніше відзначили як загрозу №1 для Сполучених Штатів. Про це повідомляє журнал Foreign Policy.

  "Люди там (у Пентагоні) зараз були б дуже стурбовані бачити Росію не в списку", – зазначила Евелін Фаркаш, колишній високопоставлений чиновник Пентагону, яка працювала над політикою щодо Росії в 2015 році.

  Як відомо, протягом кількох років вищі посадові особи в міністерстві оборони і розвідувальних службах називали Росію головною загрозою через її великий ядерний арсенал, високі можливості у веденні кібервійни, модернізовану армію, а також готовність кинути виклик Сполученим Штатам і їхнім союзникам на Близькому Сході, у Східній Європі та інших регіонах, зазначає видання.

  Нагадаємо, раніше генерал Джозеф Данфорд, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, який залишатиметься в цій ролі після того, як Трамп вступить на посаду 20 січня, повідомив Конгресу, що жодна інша загроза не є більш серйозною. "Якщо ви хочете говорити про націю, яка могла б загрожувати існуванню Сполучених Штатів, я мав би вказати на Росію", – заявив в комітеті із закордонних справ Сенату Данфорд.

  Як повідомлялося, у грудні цього року американські аналітики, опитані Радою з міжнародних відносин, назвали однією з головних загроз 2017 року для США можливий конфлікт між Росією і НАТО.

  Дивіться також: У ВПС США вважають Росію загрозою номер один

  Попередній матеріал
  Рада скасувала пенсійний збір при обміні валют
  Наступний матеріал
  Масштабний вибух феєрверків у Мексиці: десятки загиблих та поранених – відео
  Теги:
  Loading...
  У США визначили головну світову загрозу в 2017 році

  У США визначили головну світову загрозу в 2017 році

  У ВПС США вважають Росію загрозою номер один

  У ВПС США вважають Росію загрозою номер один

  Керрі: Зміна адміністрації президента США не змінить політику щодо України

  Керрі: Зміна адміністрації президента США не змінить політику щодо України