Норвезький терорист поставив умови слідчим

  Одяг, їжа та медичний огляд в обмін на інформацію про спільників. Такі умови поставив Андерс Брейвік норвезьким слідчим. Зловмисник, який зізнався в скоєнні подвійного теракту 22-го липня, зокрема, вимагає привезти його парадну військову форму та допустити до психологічного тестування закордонних фахівців. Правоохоронці виконувати умови Брейвіка не поспішають, оскільки вважають - зловмисник діяв самостійно. Тим часом, медіа дедалі гостріше критикують норвезьку поліцію за те, що та не змогла запобігти вибуху в центрі Осло та вчасно зупинити стрілянину на острові Утойя.

  Значну кількість вибухівки знайшла норвезька поліція на фермі Андерса Брейвіка під час обшуку. Зловмисник виготовив її, але не встиг використати. Вилучену вибухівку правоохоронці знищили. Виявилося -норвезька митниця ще в березні повідомила поліцейську службу безпеки про те, що Брейвік замовив у Польщі специфічні хімікати. Але тоді правоохоронці не звернули уваги на цю інформацію.

  Пітер Бургесс, експерт з питань безпеки: "З одного боку, Брейвік усе робив у межах закону й тому не викликав підозри у правоохоронців. Але якщо би спецслужби подивилися на діяльність зловмисника трохи під іншим кутом, то могли би здогадатися, що він готує теракт. Зараз ми маємо справу із зовсім іншим екстремізмом, ніж у минулому. Він є менш публічним, а його прояви набагато жорстокіші".

  Норвезькі медіа посилюють критику дій правоохоронців в день скоєння подвійного теракту. Коли спецпідрозділи лише наближалися до острова Утойя, де Брейвік близько години розстрілював беззбройних людей, мешканці інших островів уже кілька десятків хвилин вивозили на човнах учасників літнього табору, а в небі були гелікоптери телеканалів. Представники поліції Осло розповідають - у них теж є один гелікоптер, але члени його екіпажу незадовго до атак пішли у відпустку.

  Йоган Фредріксен, голова апарату поліції: "За тих обставин правоохоронці не могли прибути на острів швидше, ніж це сталося. В їхнього катеру відмовив двигун і почало протікати дно. В Осло є один поліцейський гелікоптер. Але зараз - період відпусток і його команди не було на роботі. До того ж, цю машину можна використовувати лише для спостереження".

  Імена жертв вибуху в центрі Осло і стрілянини на острові Утойя почала оприлюднювати влада Норвегії. Представники поліції повідомляють, що інформацію про загиблих оголошуватимуть поступово після проведення повної процедури впізнання та сповіщення родичів жертв. За уточненими даними, внаслідок здійсненого Брейвіком подвійного теракту загинули сімдесят шість людей, близько ста осіб - зазнали поранень. П`ятий день у Норвегії тривають жалобні заходи у пам`ять про жертв трагедії.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Знищено унікальну фабрику "Петриківський розпис" [відео]
  Наступний матеріал
  Зсув грунту в Південній Кореї: 10 людей загинули
  Теги: