Норвезькі правоохоронці відслідковують закордонні контакти Брейвіка

  Закордонні подорожі Андерса Брейвіка - у центрі уваги норвезької поліції. В Осло тривають допити зловмисника, який здійснив подвійний напад 22-го липня. Це наймасштабніше розслідування за усю історію норвезької поліції. Свідчення Брейвіка стають усе химернішими. Поліція чекає на результати психіатричної експертизи.

  Норвезькі правоохоронці з`ясовують подробиці закордонних подорожей Андерса Брейвіка. Його звинувачують у вбивстві 77 людей. Поліцію цікавить, чи міг Брейвік під час поїздок зустрічатися з можливими спільниками. Перед терактом зловмисник побував у 10-ти країнах. 

  Крістіан Гатло, прокурор: "Ми все ще вважаємо, що Брейвік діяв самотужки. Але поки - не маємо цьому підтверджень. Він приховує якусь інформацію, і це нас непокоїть".

  Слідство також з`ясовує, з яких джерел Брейвік отримував кошти. У своєму маніфесті він хвалився, що заробив понад 700 тисяч євро. Утім, половину - начебто втратив на біржі. Терорист вже пообіцяв розповісти про групи своїх "однодумців", які начебто діють у Європі, але тільки якщо влада виконає його вимоги. Зокрема - призначити його головнокомандувачем збройних сил країни й надати можливість виступу на телебаченні. Брейвік також наполягає на відставці уряду Норвегії та зреченні престолу норвезьким королем.

  Крістіан Гатло, прокурор: "Останній допит Андерса Брейвіка тривав понад 10 годин. Він розповів нам про свої закордонні поїздки, фірми і компанії, з якими контактував. Можу також підтвердити, що затриманий висунув низку абсурдних вимог. Але ми збираємося виконати лише одне його прохання - встановимо комп`ютер у його камері".

  32-річний Брейвік ретельно спланував теракти. Але він не передбачив, що може опинитися у повній ізоляції після скоєння злочину. Адвокати повідомляють, що зловмисник - дуже пригнічений цим. Утім, розраховувати на співчуття терористу не доводиться. Норвежці шоковані страшними подіями й досі не можуть оговтатися. Багато хто закидає ЗМІ надмірну увагу до справи Брейвіка - мовляв, це лише сприяє його популярності.

  Норвежець: "Це взагалі не людина. Я не можу уявити, щоби людська істота вчинила щось подібне. Не хочу ані бачити його фото, ані чути його ім`я".

  Подвійна трагедія сталася 22 липня. Спочатку Брейвік привів у дію вибуховий пристрій в урядовому кварталі Осло. За кілька годин - влаштував стрілянину в молодіжному таборі на острові Утойя. Жертвами терактів стали 77 осіб.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Студентські заворушення у столиці Чилі
  Наступний матеріал
  Чеський парапланерист встановив новий рекорд для Книги Гіннеса
  Теги: