Норвегія вшановує пам`ять загиблих від теракту [сюжет, відео]

  Норвегія у жалобі. Сьогодні - рівно тиждень від подвійного нападу. Минулої п`ятниці - пролунав вибух в урядовому кварталі Осло, і за кілька годин - почалася стрілянина на острові Утойя. Загинули - щонайменше 76-еро людей. Їх згадують на місці вибуху та у Кафедральному соборі столиці. Сьогодні ж - і перші похорони загиблих.

  Пам`ятна церемонія відбулася в Кафедральному соборі Осло. Її влаштувало молодіжне крило Лейбористської партії - саме до нього належала більшість жертв. Пам`ять загиблих вшанували їхні родичі та політики. За стінами собору - уся площа застелена квітами.

  Рівно тиждень тому - восьмеро людей загинули від вибуху в Осло, щонайменше 68 - під час стрілянини в таборі на Утойї. Острів невеликий, і за 6 днів його оглянули повністю. Тепер - пошуки тривають лише у воді. На думку поліції, люди могли потонути, тікаючи від нападника.

  Йохан Фредріксен, шеф поліції регіону Осло: "Місцева поліція дійшла висновку - на суші пошуки вичерпані".

  Паралельно з пошуками, встановлюють особи загиблих. Декотрі прізвища не розкривають - бо ще не повідомили родичів. Але в оприлюдненому списку імен та фотографій уже 41 людина. Більшості загиблих ще не було й 30-ти років.

  З-поміж жертв анти-ісламського нападу було усього декілька мусульман. Їх і ховають першими. 18-річна Бано Рашид - ще в середині 90-х разом із батьками втекла з Іраку. 19-річний Ісмаїл Хаджи Ахмед цьогоріч брав участь у телевізійному шоу талантів як танцюрист.

  Поки тривають пам"ятні церемонії, поліція Осло допитує Андерса Брейвіка - чоловіка, що узяв на себе провину за напади. Він визнав, що влаштував і вибух, і стрілянину - щоби привернути увагу до діяльності Лейбористської партії. На думку Брейвіка, сприяючи міграції мусульман до Норвегії, вона - руйнувала країну.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  До 71 людини зросла кількість загиблих внаслідок повені та зсувів ґрунту в Сеулі
  Наступний матеріал
  Портрети японських політиків спалили у столиці Південної Кореї
  Теги: