Американські піхотинці під час навчань Урядовий портал Норвегії

Норвегія дозволила розмістити на своїй території американських військових

330 морських піхотинців США будуть розміщені на військовій базі Vaernes

Вчора, 24 жовтня, міністерство оборони Норвегії повідомило, що американським військовим надано тимчасовий дозвіл розміститися на території країни. Це має відбутися наступного року "упродовж обмеженого періоду", передає "Радіо Свобода" з посиланням на прес-службу міноборони Норвегії.

Відповідно до наданої інформації, з січня 330 морських піхотинців США будуть розміщені на військовій базі Vaernes, що знаходиться у центральній частині країни. Вперше після Другої світової війни іноземні війська будуть розміщені на території держави.

Міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Сорейде наголосила, що США є найважливішим союзником Норвегії, і що обидві країни прагнуть до розвитку двосторонніх відносин. "Вітаємо цю ініціативу США, вона добре вписується у поточні процеси в НАТО, пов’язані з тренуваннями, навчаннями та взаємодіями у рамках Альянсу", – зазначила вона.

Склад Корпусу морської піхоти СШАУрядовий портал Норвегії

Норвегія є одним із засновників НАТО і близьким політичним союзником США. Війська НАТО неодноразово бували у цій скандинавській країні для навчань, але не розміщувалися на її території.

Нагадаємо, нещодавно Президент України вперше провів офіційну аудієнцію з Королем Норвегії Гарольдом V.

Попередній матеріал
В Україні оголошено штормове попередження
Наступний матеріал
Круглий стіл: "Документування порушень прав людини під час збройного конфлікту та на тимчасово окупованій території України" - завершено

Президент України вперше провів офіційну аудієнцію з Королем Норвегії Гарольдом V

У НАТО вперше призначили голову розвідки

У Норвегії затримали російського неонациста, що воював на сході України та вдавався до звірячих тортур

У Норвегії пінгвінові присвоїли звання генерала Королівської гвардії