Нобелівська премія китайському письменнику викликала неоднозначну реакцію [відео]

  Частина китайських правозахисників - проти присудження Нобелівської премії з літератури письменнику Мо Яню. Кілька відомих блогерів уже заявили, що це поганий сигнал для китайців, адже Мо Янь - заступник голови спілки китайських письменників, а отже - співпрацює із тоталітарною владою. Про перемогу лауреата оголосили сьогодні у Стокгольмі. Нагороду письменнику присудили за твори, де "фольклор, історія та сучасність поєднуються із галюцинаторним реалізмом".

  Головна увага у китайських книгарнях - до полиць із творами Мо Яня, новоспеченого лауреата Нобелівської премії з літератури. Про високу нагороду оголосила шведська академія. Відзначили кілька романів за одну рису: "галюцинаторний реалізм, що пронизує змалювання фольклору, історії та сучасності". 

  Петер Енґлунд, секретар шведської академії: "Мо Янь - унікальний автор. Він дарує нам приголомшливе бачення неймовірного світу, в особливій, унікальній манері. Я вже давно не читав нічого подібного". 

  Дзяо Мінґ, студентка: "Думаю, що головна причина обрання цього автора - та, що його твори охоплюють великий обсяг тем. Читаючи його книги, виникає чимало думок про історію, ми можемо дізнатися про погляди письменника, впізнати у них наші власні переконання".

  "Мо Янь" - псевдонім письменника, що означає "мовчи". Його справжнє ім’я - Гуань Мое. Західному читачеві він відомий, як автор літературної основи для фільму "Червоний гаолян". Наприкінці вісімдесятих стрічка здобула гран-прі "Берлінале". 57-річний автор є заступником голови Спілки письменників Китаю. Якщо пересічні китайці радіють присудженню Нобеля співвітчизникові, то частина правозахисників незадоволена рішенням комітету. 

  Вен Юньчао, блогер і журналіст: "Два слова, "Мо Янь", означають "замовчи", "не говори" - і вони дуже гарно змальовують сучасну політичну ситуацію у Китаї. Присудження Нобелівської премії із літератури цьому письменнику - це чітке послання мешканцям Піднебесної, що ви можете співпрацювати із тоталітарним урядом, але якщо зробите певний внесок у літературу - то, попри все, отримаєте престижну міжнародну нагороду. У моральному і політичному сенсі це присудження матиме руйнівні наслідки".

  Мо Янь - 109-й лауреат Нобелівської премії із літератури. Вручали її 105 разів, але кілька років переможцями ставали по двоє претендентів. Головним суперником Мо Яня букмекери називали японського письменника Харукі Муракамі. Точний список претендентів Нобелівський комітет не має права оприлюднювати протягом п’ятдесяти років.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Стокгольмі назвали лауреата Нобелівської премії з літератури
  Наступний матеріал
  Веб-камери уже встановили на 90% виборчих дільниць [відео]
  Теги: