Німецькі вчені: Електронні інплантанти можеть повернути людині втрачений зір

  Електронні імплантанти можуть повернути людині втрачений зір. До такого висновку прийшли вчені з німецького Медичного університету в місті Тюбінген. Перші троє добровольців, які осліпли через спадкове захворювання, вже можуть розрізняти обриси предметів за допомогою вживленого у сітківку чіпа і спеціальних окулярів. Лікарі готуються розпочати масштабні випробування пристрою у шпиталях по всьому світі.

  Півтори тисячі сенсорів вживили у сітківки очей трьом пацієнтам лікарні при медичному університеті німецького міста Тюбінген. Через генетичну хворобу у них знищені клітини, що сприймають світло. Кожен із сенсорів отримує інформацію з відеокамер, встановлених на спеціальних окулярах. Потім чіп надсилає електричні імпульси в мозок, який і реконструює зображення.

  Роберт Макларен, професор Оксфордського університету: "Зараз ми досліджуємо, що може дати наш винахід людям, у яких виявили це захворювання. Проект перебуває на експериментальній стадії. В його рамках ще зарано говорити про регулярне лікування пацієнтів. Вчимося використовувати імплантант у найбільш ефективний спосіб. Намагаємося вдосконалити цю технологію".

  Учасники випробувань за допомогою пристрою змогли визначити, які предмети лежать перед ними та навіть прочитали окремі слова, написані великими літерами. Проте медики стверджують - чіп буде працювати лише в людей з неушкодженими нервами, що з`єднують очі та мозок. Незважаючи на це, велика кількість хворих отримала шанс повернути собі зір.

  Джонатан Абро, хворий: "Лікарі не кажуть, що з цим приладом сліпі знову бачитимуть. Він лише дозволяє розрізняти обриси предметів і трохи читати. Але мене й така можливість неабияк надихає. Я вже почав втрачати зір через спадкову хворобу".

  За статистикою одне з трьох тисяч немовлят народжується з генетичною схильністю до відмирання клітин сітківки. Більшість хворих повністю втрачає зір ще до тридцяти років. На початку наступного року клінічні випробування нового пристрою розпочнуть британські шпиталі при Королівському коледжі та Оксфордському університеті.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Нова хвиля повеней у В`єтнамі - 16-ть людей загинуло
  Наступний матеріал
  Кейт Річардз презентував у Лондоні свої мемуари
  Теги: