5.ua

Німеччина та Бразилія вимагають заборони глобального електронного шпигування

  Проект резолюції, яка забороняє електронне шпигування, представили в ООН Німеччина та Бразилія. Мета створення документу – заборона на втручання через інтернет у приватне життя людей.

  Серед інших співавторів документу, також значаться Австрія, Франція, Швейцарія, Еквадор, Болівія та Індонезія. Наразі до верховного комісара ООН направлений запит, в якому він має впродовж року підготувати доповідь щодо рекомендацій по захисту приватної інформації в інтернет-мережі. Автори резолюції зауважили, що причиною її розробки став скандал із колишнім агентом спецслужб США – Едвардом Сноуденом. Той, нагадаємо, викрив інформацію про глобальне стеження з боку Сполучених Штатів за громадянами та керівниками країн усього світу.

  Антоніо Патріота, посол Бразилії в ООН: «Як заявила президент Бразилії Ділма Русеф, ми зіткнулися із ситуацією грубих порушень прав людини та громадянських свобод. Це – результат глобального стеження та постійного збирання інформації. За відсутністю права на недоторканість приватного життя – не може бути ніякої дієвої демократії та справжньої свободи слова».

  Петер Віттіґ, посол Німеччини в ООН: «За кілька останніх місяців звіти про масштабне електронне шпигування тривожать людей в усьому світі. Вони ставлять питання – а чи може їхнє право на приватність особистого життя працювати й в онлайн-середовищі? Німеччина та Бразилія впевнені – відповіді на ці питання потребують глобальної відповіді».

  Попередній матеріал
  Розвідка США виявила низку своїх агентів, яких обдурив Сноуден
  Наступний матеріал
  На Гаїті поліція розігнала антиурядову демонстрацію
  Теги:
  Loading...