Нідерланди та Бразилія відкликали своїх послів з Індонезії після страти їхніх громадян

  Країни відкликали своїх послів з Індонезії після того, як влада цієї країни проігнорувал прохання помилувати їхніх громадян і привела у виконання смертні вироки.

  У неділю, 18 січня, після півночі, були розстріляні один місцевий житель і п'ять громадян інших країн - Нігерії, Малаві, В'єтнаму, Нідерландів і Бразилії, повідомляє УНІАН.

  Усі вони були засуджені за злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотиків. Це перша страта при президентові Джоко Відодо.

  Бразилія заявила, що відкликає свого посла в Джакарті "для проведення консультацій". "Застосування смертної кари, яку світове суспільство все більше і більше засуджує, серйозно вплине на відносини між нашими країнами", - підкреслили в президентській канцелярії.

  Марку Арчір Кардозу Морейра в 2003 році був затриманий в аеропорту Джакарти при спробі ввезти 13,4 кілограма кокаїну, захованого в трубках каркаса дельтаплана.

  Влада Нідерландів, колишньої метрополії, також відкликала посла з Індонезії. Виступивши із засудженням страти свого громадянина Анг Кьєм Соея, міністр закордонних справ Берт Кендерс заявив: "Це жорстоке і нелюдське покарання, яке являє собою неприпустиме заперечення гідності та недоторканності людини".

  Президент Індонезії зайняв жорстку позицію щодо осіб, які вчинили наркозлочини. Минулого місяця він відмовив шістьом засудженим у помилуванні та затвердив виконання вироку. У цій країні в 2013 році страти відновилися після п'ятирічної перерви.

  Попередній матеріал
  У США продали листи Жаклін Кеннеді за 28 тисяч доларів
  Наступний матеріал
  У Канаді чоловік розстріляв двох поліцейських
  Теги: