Невдалий замах на життя скандального данського карикатуриста

  Данського карикатуриста - головного фігуранта карикатурного скандалу - від смерті врятувала кнопка тривоги. Озброєний чоловік розбив скло у будинку художника Курта Вестергарда і почав погрожувати господарю. Поліція встигла -затримала нападника і врятувала не лише самого данця, але й його п`ятирічну онуку.

  Нападник розбив скло у будинку Курта Вестергарда і спробував увірватися до приміщення. Озброєний ножем та сокирою, він погрожував художнику та говорив про помсту. Вестергард зміг зачинитися у ванній, і там натиснув кнопку тривоги. На виклик приїхала поліція. Нападника двічі поранили - у коліно та плече. За даними поліції, життю заарештованого нічого не загрожує. Самого художника поліція доправила у безпечне місце, куди саме - не розголошують з міркувань безпеки.

  Вже відомо, що нападник - 28-річний сомалієць, пов`язаний із радикальним угрупованням "Аш-Шабааб", є також дані про його зв`язки із членами "Аль-Каїди". Данські розвідники стверджують, що чоловік перебував під наглядом. Сам інцидент вже розглядають як спробу теракту. Курт Вестергард - автор однієї з дванадцяти карикатур на пророка Мухаммеда. Опубліковані у данській газеті Юланд-Постен у 2005-му, вони викликали справжній скандал та масові протести у мусульманських країнах, окрім того, бойовики влаштували низку терактів. 

  Юланд-Постен опублікувала вибачення у 2006-му, але до того часу карикатури вже передрукували інші ЗМІ. Картинки побачив увесь світ. Ісламські бойовики призначили один мільйон доларів нагороди за голову Вестергарда, Талібан пообіцяв сто кілограмів золота. Від охорони карикатурист відмовився, але його будинок перетворили майже на фортецю. Втім, нинішня атака поставила під питання ефективність охорони в будинку Курта Вестергарда.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Україну знову засипало снігом
  Наступний матеріал
  Сомалійські пірати захопили сингапурський танкер
  Теги: