Интерфакс

Негода крокує світом: рекордна спека в Японії та паводок у Сибіру

  Спека, зливи й навіть виверження вулкана  дошкуляли цього тижня мешканцям різних куточків планети.


  Так, понад 7 тисяч осіб евакуювали в Індонезії через потужне виверження вулкана Санґінґ. Гора прокинулася два дні тому. З її кратера - вирвався стовп вогню та попелу заввишки три кілометри. Через хмару вулканічного попелу довелося закрити роботу трьох аеропортів - двох у Індонезії й одного - в австралійському Дарвіні.

  У Сибіру натомість - паводок. Висока вода залила понад півсотні населених пунктів, з Алтайського краю евакуювали більш як 10 тисяч людей. Розмито траси, подекуди - обірвані дроти електромереж. У Якутії та Хакасії повінь потроху почала спадати. Влада тим часом підраховує збитки. Потроху оговтується від катастрофічної повені Європа. Від піку негоди на Балканах минули вже два тижні. Однак чимала частина населених пунктів Сербії - досі підтоплена. Десятки тисяч людей - лишилися без житла та майна. Влада вимагає спалювати все, що намокло, щоб уникнути поширення інфекцій.

  А тим часом Японія потерпає від спеки. У Токіо температура сягнула 35 градусів за Цельсієм, і жодних надій на похолодання. Висока температура вже забрала два життя. Кількасот людей - потрапили до шпиталів через перегрівання. Медики закликають багато пити води та вмикати кондиціонери. Однак чимало літніх людей заощаджують на електроенергії та терплять спеку.
  Попередній матеріал
  Учасники АТО отримають підвищену платню - Коваль
  Наступний матеріал
  На Прикарпатті попрощалися з п'ятьма загиблими під Слов'янськом