Не вщухають студентські протести в Угорщині

  Не вщухають студентські протести в Угорщині. Тисячі юнаків та дівчат - вийшли на вулиці Будапешта, щоби висловити обурення скороченням фінансування освіти, запланованим урядом на наступний рік.

  Ідеться, насамперед, про зниження стипендій та зменшення кількості бюджетних місць у вишах. Мітинг біля місцевого університету - переріс у масовий марш протесту. Обурені студенти попрямували до міністерства економіки. Рух колони демонстрантів спричинив численні затори на центральних вулицях столиці. Влада запевняє: заплановані нововведення потрібні, щоби скоротити дефіцит бюджету. Студентів такі пояснення - не переконують. Акції протесту молодь влаштовує - вже два дні поспіль. 

  Студент: "У мене три молодші сестри, вони хочуть вчитися і мають право на вищу освіту. Але кількість бюджетних місць в університетах - зменшиться, а заплатити за освіту усіх трьох - наша родина не зможе. Хіба що якщо візьмемо позику, але у часи фінансової кризи - це не надто мудре рішення".

  Студентка: "Диктатури завжди маскуються під демократичні режими. Але, як і у нашому випадку, воля народу для людей при владі - не означає геть нічого. Ми не згодні з цим миритися".

  Попередній матеріал
  Від потужних снігопадів оговтується Сербія
  Наступний матеріал
  В Лондоні продали любовні листи Джаггера
  Теги:
  Loading...