Не припиняються сутички у Киргизстані

  Сутички у Киргизстані не припиняються. Кількість жертв заворушень на півдні країни дедалі зростає. Загиблих уже 86 людини. Поранених – понад тисяча. У Джалал-Абадській та Ошській областях лунають постріли. Місцеві мешканці зводять барикади, щоби захистити свої квартали від нападів і мародерства. Тимчасова влада Киргизстану частково мобілізувала військовозобов`язаних і дозволила стріляти на ураження.

  Узбеки і киргизи не вгамовуються. У містах Ош та Джалал-Абад і досі стріляють. Там запровадили надзвичайний стан. У Джалал-Абаді немає світла і газопостачання. Згоріли будівлі університету та місцевої телекомпанії. У місті Ош вигоріли цілі житлові квартали. Місцеві мешканці розділилися на тих, хто хоче якнайшвидше втекти, і тих, хто не проти взяти участь у заворушеннях. Решта зводить барикади навколо своїх помешкань, щоб укритися від нападів і зберегти своє майно. У сутички втягують навіть жінок.

  Місцеві киргизи обвинувачують у всьому узбеків. Мовляв, стріляниною і розбоєм вони звикли виборювати для себе кращі землі.

  Узбеки - у відповідь - звинувачують киргизів. Мовляв, ті не хочуть нормально співіснувати. Позиція Узбекистану викладена в офіційному листі міністерства закордонних справ. Країна обурена, що на узбеків нападають за національною ознакою. Водночас зовнішньополітичне відомство покладає відповідальність за конфліктну ситуацію не на киргизів, а на "певні" сили, які спеціально спровокували міжетнічний конфлікт. Свої миротворчі сили ні Узбекистан, ні Росія вводити поки що не збираються. Росіяни надають тільки медичну допомогу. Перший літак з пораненими з Киргизстану вже прибув до Москви. Узбеки, тим часом, наполегливо просять обидві країни втрутитися у ситуацію.   

  Заворушення на півдні Киргизстану не вщухають другу добу поспіль. Що не поділили узбеки і киргизи, - дотепер невідомо. Утім лише міжетнічним конфліктом - називати ситуацію уже не наважується ніхто.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Верховна Рада буде розбиратися у ситуації щодо "5 каналу" й ТВі
  Наступний матеріал
  У Латвії відбулися перегони чоловіків із дружинами на шиях
  Теги: