Названо номінантів на Оскар (репортаж)

  Номінантів на премію Оскар оголосили у Сполучених Штатах. Уперше за багато років на звання найкращого фільму претендуватимуть - одразу 10 стрічок. Основна боротьба, як очікується, розгориться між двома фільмами - "Аватар" та "Повелитель бурі". Зняли їх - колишні чоловік та дружина - Джеймс Кемерон та Кетрін Бігелоу. В обох стрічок - по 9 номінацій, включно із головною - за найкращий фільм.

  Віртуальна реальність - проти підкресленої документальності. Зелена планета - проти іракської пустелі. В обох стрічках - іде боротьба за ресурси, головні їхні герої - солдати. Проте дуже різні. "Повелителі бурі" Бігелоу - насолоджуються війною, "аватари" Кемерона - намагаються її уникнути.

  Обидві стрічки - вшановані критиками. Кетрін Бігелоу - перша жінка, яка одержала приз режисерської гільдії США за найкращий фільм. Зазвичай саме перможець у цій номінації і має Оскара. Втім, у її колишнього чоловкіа - є Золотий Глобус і шалена популярність у глядачів. Днями "Аватар" побив рекорд "Титаніка", зібравши у світовому прокаті понад два мільярди доларів.

  Окрім фаворитів, на головного Оскара претендують ще 8 фільмів. З них в українському прокаті йшли: "Безславні виродки", "Дев`ятий округ" та "Вище неба".

  За день до Оскарів у Лос-Анджелесі роздаватимуть "золоті малини" - за найгірше кіно 2009-го року. Ані "Аватар", ані "Повелителі бурі" - не номінуються - на відміну від акторки Сандри Баллок. Малина їй загрожує за роль у комедії "Все про Стіва", а Оскар - за драму "Невидимий бік". Найгіршим фільмом року можуть стати продовження "Трансформерів" - стрічка претендує на сім малин.

  Попередній матеріал
  14-річна дівчинка відбилася від акули
  Наступний матеріал
  Майже сотню лебедів врятували буковинські МНСники
  Теги: