muslimpress.ru

Наземна операція Туреччини в Сирії: яка її мета

  З повітря турецькі танки підтримує міжнародна коаліція, на чолі зі США

  Туреччина розпочала наземну операцію в Сирії. О четвертій ранку в середу турецькі війська, танки та винищувачі перетнули кордон із Сирією. Масштабна військова операція називається "Щит Євфрату".

  За словами влади, її мета – зачистити прикордонні території від терористів "Ісламської держави", які дедалі частіше обстрілюють та підривають турецькі міста. Останньою краплею став вибух у місті Ґазіантеп у суботу, де загинули понад півсотні осіб.

  З повітря турецькі танки підтримує міжнародна коаліція, на чолі зі США. Сирія розцінює операцію як порушення суверенітету.

  Метою операції є сирійське місто Джараблус, що перебуває під контролем ІД від 2013 року. Воно є головною прикордонною базою терористів. Відвоювати місто у бойовиків разом із турецькими військовими намагається Вільна сирійська армія – повстанське угруповання, що воює і з "Ісламською державою", і з урядовими військами Башара Асада. Бойовики "Ісламської держави" відстрілюються з мінометів. Під обстріли потрапляють і прикордонні турецькі міста. Серед них Каркамиш. Його мешканців евакуювали ще напередодні, до початку операції.

  Проти "Ісламської держави" на територіях поблизу сирійсько-турецького кордону воюють і курдські Загони народної оборони. Попри спільного ворога – ІД – Туреччина розцінює їх як ворожу силу, так само як і Робітничу партію Курдистану, яку в країні визнано терористичною організацією.

  Міністр закордонних справ Туреччини звернувся до Загонів народної оборони із вимогою залишатися на територіях на сході від річки Євфрат, тобто не втручатися в хід військової операції, і не робити спроб захопити нові території, відвойовані в ІД. До цього ж закликав  віце-президент  США Джо Байден, який прибув до Туреччини.  Курди, зі свого боку, розцінили операцію "Щит Євфрату" як брутальну агресію щодо іноземної держави. Порушенням суверенітету Сирії назвало операцію і сирійське МЗС.

  Попередній матеріал
  Парубій розповів про "українську мрію" та регіональне лідерство України
  Наступний матеріал
  Президенти України та Польщі підписали спільну декларацію – документ
  Теги:
  Loading...

  ЗС Туреччини розпочали спецоперацію на території Сирії

  Керрі хоче зустрітися з Лавровим: "сирійський абсурд" триває занадто довго

  Внаслідок російського авіаудару помер брат хлопчика, який став символом війни в Сирії

  За чотири роки у тюрмах Сирії загинули 18 тисяч людей – правозахисники

  Російська авіація завдала ударів по Сирії, використовуючи іранський аеродром

  5 канал - трансляція наживо