фото РБК-Україна

Навальний подав до суду на Путіна – і впевнений у перемозі

Російський опозиціонер Олексій Навальний хоче засудити Путіна за передачу $2 млрд держкоштів своєму зятю

Про ризикований позов політик розповів на своєму сайті.

На думку Навального, Путін ухвалив виділення бюджетних коштів компанії, з якою пов'язаний чоловік дочки президента. Тому опозиціонер подав позов про визнання цієї ситуації "конфліктом інтересів".

За даними Навального, член ради директорів компанії "Сибур" Кирило Шамалов володіє нею через компанію "Яуза 12". У жовтні 2015 року російська влада виділили "Сибуру" $1,75 млрд з Фонду національного добробуту на будівництво "Західно-Сибірського нафтохімічного комбінату".

Як зауважив опозиціонер, в чинному законі РФ "Про протидію корупції" зазначено, що вигода подружжя дітей від будь-яких рішень посадових осіб є конфліктом інтересів. Сам конфлікт інтересів не є правопорушенням, проте в таких випадках покладається заявити про нього і взяти самовідвід у разі потреби. Навальний охарактеризував ситуацію як "ідеальний кейс, на якому можна пояснювати, що взагалі таке конфлікт інтересів". Вина Путіна, на думку опозиціонера, полягає в тому, що "він особисто передав частинку добробуту народу Росії своєму зятю".

Він пояснив: "Грубо кажучи, в цій ситуації Путін зобов'язаний сказати: хочу дати грошей "Сибуру", але там мій зять в акціонерах сидить, тому повідомляю вам, громадяни Росії, про конфлікт інтересів, вирішувати питання це не буду - нехай Медведєв підписує. От і все. Однак зроблено цього не було. Це вже серйозне порушення і перша ознака корупції".

Адміністративну заяву подано до Тверського районного суду Москви, також опозиціонери написали скарги до Генеральної прокуратури та адміністрації президента РФ. Він також опублікував відео, де детально розповідає про подробиці справи.

Нагадаємо, наприкінці січня Мінфін США звинуватив Путіна у корупції, а згодом цю заяву підтримали у Білому домі.

Попередній матеріал
У Парижі відомий піаніст зіграв гімн України просто на міському вокзалі
Наступний матеріал
Яценюк: Уряд готовий звітувати 16 лютого
Loading...

На території "Ісламської держави" працює завод поплічника Путіна – Foreign Policy

Розвідка США прирівняла Путіна до Сталіна

В Росії заблокували сайт видання, яке опублікувало розслідування про доньку Путіна

Савченко упізнала серед своїх викрадачів екс-працівника адміністрації Путіна