НАТО взяло під повний контроль кордон між Косовом та Сербією

  НАТО взяло під повний контроль кордон між Косовом та Сербією в анклаві етнічних сербів на півночі самопроголошеної республіки. Таким чином Альянс хоче зупинити ескалацію насилля в регіоні. Масові завоорушення спалахнули у прикордонній смузі після того, як Приштіна ввела на пропускні пункти лояльні загони поліції замість місцевих правоохоронців. Зростання напруги в анклаві етнічних сербів на півночі Косова обговорили й в Раді Безпеки Організації об`єднаних Націй.

  Лише невеликі транспортні засоби після ретельного огляду будуть тимчасово пропускати військові НАТО із Сербії до Косова. Представники Альянсу побоюються проникнення до регіону озброєних екстремістів з інших країн. Напередодні сили НАТО з боями відбивали в етнічних сербів, захоплені ними прикордонні пункти.

  Ергард Бюлер, командир сил НАТО в регіоні: "Під час атак зловмисники використовували стрілецьку зброю, вибухівку і ручні протитанкові гранатомети. Наші підрозділи займали пропускні пункти з напруженими боями під щільним вогнем супротивника. Зараз ситуація дещо заспокоїлася, але не стабілізувалася. Тож протягом кількох натупних днів НАТО контролюватиме прикордонну смугу в анклаві".

  Зі свого боку кордону влада Сербії також посилила контроль. Белград виступає за мирне врегулювання конфлікту на півночі Косова. Але представники сербського уряду заявляють, що згодні співпрацювати лише з прикордонниками, набраними з етнічних сербів, які мешкають в анклаві.

  Борислав Стефанович, представник уряду Сербії на переговорах із Косовом: "Ми визнаємо право Косова здійснювати правоохороні функції. Проте вони не повинні впливати на зміну форми прикордонного контролю. Приштина намагається використати НАТО в своїх цілях. Ми не зможемо досягнути компромісу за теперішньої ситуації. Все має повернутися до попереднього стану".

  П`ятнадцять країн-членів Ради Безпеки ООН провели закриті консультації щодо ситуації в сербському анклаві Косова. Пропозицію Белграда щодо проведення спеціального відкритого засідання - Радбез відхилив. Міністру закордонних справ Сербії, який спеціально прилетів для цього до Нью-Йорка, навіть не дозволили звернутися до учасників переговорів.

  Олександр Войтко, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Кількість жертв теракту на острові Утойя у Норвегії досі залишається невідомою
  Наступний матеріал
  Цивільний позов проти екс-глави МВФ збирається подавати покоївка готелю "Софітель"
  Теги: