НАТО визначається з участю у військовій кампанії в Лівії [репортаж, відео]

  У Брюсселі - триває засідання НАТО щодо планування операції у Лівії. Альянс визначається, якою буде його участь у військових діях. Франція, Велика Британія і США - продовжують обстрілювати позиції провладних сил.

  У Вашингтоні звітують про перший великий успіх - міжнародній коаліції владося зупинити наступ солдатів Каддафі на місто Бенгазі, де отаборилися повстанці. Водночас наголошують, що операція не має на меті повалення режиму чинного лівійського президента. Сам Муамар Каддафі в ефірі місцевого телебачення заявив, що готується до тривалої війни.

  ***

  Нинішньої ночі сили міжнародної коаліції - нанесли удари по території Лівії.  У операції брали участь британські та французькі винищувачі та підводні човни. У Пентагоні повідомляють: Британія та США випустили по двох десятках лівійських військових об`єктів -  понад 110 крилатих ракет Томагавк. Системи протиповітряної оборони Лівії - внаслідок авіаударів значно пошкоджені. Військова операція отримала назву "Одісея: світанок". Публічно про участь у ній - оголосили США, Велика Британія, Франція, Італія та Канада. Ситуацію прокоментував Барак Обама, який перебуває з візитом у Бразилії.

  Барак Обама, президент США: "Я віддав наказ збройним силам США - почати обмежені військові дії  у Лівії, спрямовані на підтримку міжнародних зусиль захистити цивільне населення країни. Це не той розвиток подій, якого прагнули Сполучені Штати. Міжнародна спільнота неодноразово закликала полковника Каддафі припинити вогонь проти повстанців і насильство проти цивільного населення. Він проігнорував ці заклики. Його війська загрожують мирним жителям країни".

  Білл Гортні, голова об`єднаного штабу військ США: "Я хочу наголосити, що це - лише перша фаза багатоскладової військової операції, розробленої, щоби впровадити в дію резолюцію Ради Безпеки ООН щодо Лівії".

  Влада Лівії оголосила: відтепер вважає резолюцію Радбезу щодо заборони польотів над країною недійсною. Уряд залишає за собою право застосувати військову авіацію. За їхніми даними, внаслідок авіаударів коаліції по Триполі - загинули майже півсотні людей, постраждав міський шпиталь. Державне телебачення повідомило також, що над Лівією збито літак ВПС Франції. Сам Каддафі виступив з коротким зверненням. Він оголосив, що відкриває державні склади зі зброєю та боєприпасами, щоби лівійці могли захищати свою країну. Офіційний Триполі - засудив дії військ коаліції.

  Мохаммед Аль-Звей, президент лівійського парламенту: "Мені дуже прикро, що на нашу країну здійснили варварську атаку. Західні держави обстріляли ракетами Триполі і Місурату. Це призвело до жертв серед населення та пошкодило будівлі. Агресія проти Лівії почалася незважаючи на те, що ми оголосили перемир`я з повстанцями, які представляють сили Аль-Каїди". 

  До військових дій Захід вдався після того, як режим Муаммара Каддафі порушив рішення Ради Безпеки ООН. Згідно з резолюцією Радбезу, війська Каддафі повинні були відступити від міст, зайнятих повстанцями. Уряд Лівії оголосив про припинення вогню. Паралельно - проурядові лівійські війська  продовжили наступ на місто Бенгазі - центр руху опору. Взяти Бенгазі під свій контроль військам Каддафі - не вдалося.

  Олена Хоменко, 5 канал


  Попередній матеріал
  Віталій Кличко переміг Одланьєра Соліса у першому раунді
  Наступний матеріал
  Ніч Супер-місяця у харківському планетарії [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...