НАТО вимагає від Росії повернути Крим Україні

  Північноатлантичний альянс вважає Крим територією України і вимагає від Росії повернути Автономну республіку.

  Про це заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, передає "Радіо Свобода".

  "Анексія Криму Російською Федерацією є незаконною. Ми продовжуємо вважати Крим частиною України. І ми закликаємо Росію повернути Крим Україні", - заявив Расмуссен.

  Генсек Альянсу, виступаючи у Брюсселі напередодні зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО та комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони, заявив, що чекає від Москви конкретних кроків щодо деескалації ситуації навколо України.

  Расмуссен також підкреслив, що Росія повинна повністю відвести війська від українських кордонів. Він зазначив, що цей процес уже розпочався, але кількість російських військ вздовж українського кордону продовжує сягати десятків тисяч військових.

  Також НАТО вимагає від Росії припинення підтримки озброєних банд сепаратистів, які захоплюють адміністративні будівлі та беруть в заручники представників ОБСЄ. 

  Третьою вимогою до Росії щодо деескалації ситуації в Україні є "поважати свої міжнародні зобовʼязання".

  Нагадаємо, у Брюсселі розпочалася дводенна зустріч міністрів оборони країн НАТО, на якій мають обговорювати стратегію подальших стосунків із Російською федерацією. Посадовці з 28 країн обговорюють місце розташування військ Альянсу у східних країнах-членах у відповідь на дії Кремля в Україні.

  Попередній матеріал
  Джемілєв отримає польську премію "Солідарність"
  Наступний матеріал
  Міноборони замовило бронежилетів на 80 млн.грн.
  Теги: