5.ua

НАТО стурбований нарощуванням Росією сил біля кордонів з Україною

  Головнокомандувач силами НАТО в Європі Філіп Брідлав заявив, що Росія розгорнула " численні " сили на кордоні з Україною і може приступити до анексії ще одного регіону колишнього СРСР – Придністров‘я.

  Генерал Брідлав впевнений, що Росія поводиться скоріше як противник, ніж партнер, тому НАТО повинне подумати про реорганізацію у Східній Європі, пише Reuters.

  За словами генерала, російські війська на кордоні з Україною дуже численні і знаходяться у високій бойовій готовності.

  Між тим, заступник радника з національної безпеки президента США Тоні Блінкен вважає, що Росія може нарощувати сили на кордоні з Україною як для залякування нового прозахідного керівництва в Києві, так і для вторгнення на переважно російськомовний Схід країни.

  Попри те, Росія заявляє, що дотримується міжнародних домовленостей і не виношує планів вторгнення, а військові, які захопили українські бази в Криму - це "сили самооборони".

  Блінкен підтвердив, що Вашингтон розглядає прохання Києва про військову допомогу, однак запобігання вторгненню до України, яка не є членом НАТО, малоймовірне, оскільки Альянс має захищати своїх східних членів, а особливо балтійських країнах колишнього СРСР - Литву, Латвію та Естонію.
  НАТО також стурбований загрозою щодо Придністров‘я, яке оголосило про незалежність від Молдови в 1990 році, але не визнаного жодним членом ООН, відмітив Брідлав.

  "Росія має у своєму розпорядженні абсолютно достатню кількість військових на східному кордоні України для кидка в Придністров'я, якщо буде прийнято таке рішення, і це викликає велике занепокоєння ", - сказав генерал.

  Фото: defence.com

  Попередній матеріал
  В українських аеропортах об'єднали паспортний контроль для громадян України та ЄС
  Наступний матеріал
  Росія намагається привласнити цінні експонати з музеїв Криму
  Теги:
  Loading...