НАТО: Росія повинна негайно вивести війська з Грузії

  Росія повинна негайно вивести війська з Грузії. Це спільна позиція усіх країн НАТО. Її підтвердили на позачерговому засіданні міністрів закордонних справ Альянсу.

  Найголовніше нині - стабілізувати хитку ситуацію на Кавказі і встановити тривалий мир. Що ж до Росії - НАТО не робитиме вигляду, ніби нічого не сталося. Досі спірний момент - як саме покарати Москву за надмірне застосування сили на Кавказі.

  Двадцять сім міністрів закордонних справ країн - членів НАТО обговорюють не лише ситуацію довкола Південної Осетії, а й подальші відносини з Росією. Ініціатор засідання – Сполучені Штати – сподіваються переконати  партнерів про потребу засудити дії Кремля у Грузії. США наполягають: треба ухвалити декларацію, яка не лише засудить застосування сили росіянами, а й передбачатиме покарання – припинення співпраці з Москвою. Ця зустріч має продемонструвати, чи підтримує НАТО Грузію - як кандидата на членство. Про це до початку засідання заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібенд.

  Девід Мілібенд, глава МЗС Великої Британії: "Дуже важливо, що ми маємо намір обговорити вторгнення Росії, гуманітарну ситуацію у регіоні, а також надАння політичної підтримки незалежній країні, яка, як ми говорили у травні, невдовзі разом з Україною стане членом НАТО. І сьогодні ми відстоюватимемо цю позицію".

  Попередній матеріал
  У Польщі розмістять американські "Patriot"
  Наступний матеріал
  ОБСЄ планує збільшити кількість спостерігачів у Грузії
  Теги: