НАТО: Росія порушила міжнародне право (репортаж)

  Стосунки між Росією та НАТО не будуть такими як раніше, допоки російські війська повністю не залишать територію Грузії. Про це заявив Генеральний секретар Альянсу після екстреного засідання, яке завершилося у Брюсселі. Альянс пообіцяв Тбілісі допомогу у відновленні контролю над повітряним простором, знищену під час війни. До Грузії у найближчі години також вирушать 15 спостерігачів з НАТО - які оцінять ситуацію і обсяг необхідної допомоги.

  Тим часом, Росія вже відмовилася від участі у міжнародних навчаннях у Балтійському морі "Оупен спіріт - 2008". А також заявила, що не прийме американський фрегат - той мав прибути на Камчатку на початку вересня.

  ***

  Росія порушила міжнародне право, коли вторглася на територію Грузії - такий одностайний висновок представників усіх країн-членів НАТО. Головна мета екстренної зустрічі Альянсу - відповідь на збройний конфлікт у Південній Осетії, і подальший розвиток стосунків з Росією та Грузією. Організація обіцяє створити спеціальну Комісію для допомоги Тбілісі. А от засідання Ради Росія-НАТО не відбудуться доти, доки Федерація не припинить окупацію грузинських територій.  Про це повідомив Генсек Альянсу. Не менш принципова позиція і у США. Дерсекретар Кондоліза Райс  заявляє: Альянс не дозволить проводити нові кордони усередині Європи.

  Кондоліза Райс, держсекретар США: "США підтримують усебічне співробітництво з Росією у багатьох царинах, але дії Федерації, зокрема напад на малі держави, бомбардування інфраструктури та політика залякування - ізолюють Росію від усього світу. Ми надіслали їй сильний сигнал про те, що потрібно тримати своє слово і виконувати свої зобов`язання".

  Яаап де Хооп Схеффер, генеральний секретар НАТО: "Не може бути звичайної співпраці з Росією за таких обставин. Майбутнє наших відносин з Росією залежить від того, чи виконає вона слова президента Медведєва про дотримання мирного плану, який вона підписала спільно з Грузією. Ми не закриваємо Раду Росія-НАТО, але допоки російські війська окуповуватимуть територію Грузії, я не бачу подальшого розвитку нашої співпраці. Але, наголошую, ми не хочемо закривати двері перед Москвою".

  Група з 15 спостерігачів від НАТО прибуде до Грузії найближчим часом. Мета посланців - оглянути, яких наслідків завдали країні воєнні дії, і оцінити масштаб необхідної допомоги. Збільшити кількість своїх спостерігачів майже удесятеро має намір і ОБСЄ. Росія наполягає на тому, що виведення військ з грузинської території триває. Хоча офіційний Тбілісі цю інформацію спростовує, і каже: російськи танки та військові і досі господарюють на грузинській території. Росія ж звинувачує Михайла Саакашвілі у невиконанні підписаних зобов`язань. 

  Анатолій Ноговіцин, заступник начальника генштабу збройних сил Росії: "Грузия бросила на дорогах большое количество техники, которая мешает прохождению колонн. Вывод будет ускорен после 22 числа". 

  Тим часом в Горійському районі Грузії, неподалік Тбілісі вперше від часу конфлікту обидві сторони обмінялися полоненими. За принципом "список на список" 15-х грузинів передали в обмін на 5-х росіян. Серед них - і двоє російських пілотів, які вижили під час бомбардування Грузії. Їхні літаки грузинські військові збили над своєю територією. Генштаб збройних сил Росії уже визнав: було помилкою - застосувати літаки у зоні конфлікту.

  Нонна Стефанова, Дзвіна Погребенник, 5 канал

  Попередній матеріал
  Грузія подала документи про вихід з СНД,- виконком СНД
  Наступний матеріал
  Генсек ГУАМ: Росія зруйнувала СНД
  Теги:
  Loading...