НАТО посилює контингент в Косово через протести місцевих сербів

  НАТО надсилає до Косова нові загони для підсилення своїх військ. На такий крок Альянс пішов після звернення представника міжнародних сил КФОР у Приштині. Ситуація там загострилася.

  Мешканці сербського анклаву продовжують блокувати під`їзди до кількох прикордонних пунктів. Вони вимагають повернути на переходи попередню адміністрацію, яку Прbштина змінила наприкінці липня.

  Батальйон чисельністю близько півтисячі бійців направляє НАТО до Косова на прохання міжнародних сил КФОР. Загін підтримуватиме правопорядок на півночі самопроголошеної республіки, де останніми днями загострився міжетнічний конфлікт. Серби перегородили під`їзди до прикордонних пунктів тракторами і бульдозерами. Вони вимагають повернути на переходи керівництво, набране з мешканців анклаву.

  Горан Богданович, міністр уряду Сербії зі справ Косова та Метохії: "Ми всі маємо забути про свята і вихідні й стояти тут, захищаючи наші переконання. Ви маєте повне право на проведення мирного протесту".

  У кінці липня Приштина ввела лояльні загони поліції на прикордонні переходи з Сербією. Уряд Косова замінив їхнє керівництво через підозри в співпраці з Белградом. Це викликало бурхливі протести серед мешканців сербського анклаву. У стрілянині загинув поліцейський, потім невідомі спалили один із митних пунктів. Євросоюз надіслав до регіону свого посередника й закликав сторони зупинити ескалацію насильства. Уряд Сербії підтримує протестувальників й не визнає адміністрацію Косова на митних переходах, закликаючи Приштину до переговорів.

  Борко Стефанович, представник Сербії на переговорах із Косовом: "Єдиний шлях вирішити цю проблему - сісти за стіл переговорів. Ми закликаємо Приштину надіслати своїх представників, які пояснять місцевим мешканцям деталі ситуації. Якщо умови протестувальників будуть хоча б частково виконані - вони можуть розібрати барикади".

  Міжнародні сили в Косові - КФОР - налічують близько шести тисяч військових. Правопорядок у зоні конфлікту на півночі самопроголошеної республіки зараз підтримують миротворці зі Словенії. Український контингент дислокується на південному сході Косова поблизу кордону з Македонією. Але в кінці липня взвод з двадцяти його військовослужбовців повітрям перекинули до населеного пункту Лепосавич для посилення охорони одного з базових таборів контингенту НАТО на півночі самопроголошеної республіки.

  Олександр Войтко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  З Криму почали вивозити жертв банкрутства російської авіакомпанії
  Наступний матеріал
  У КНДР стартував наймасовіший в світі патріотичний фестиваль
  Теги: