НАТО перебрало на себе гарантування безпеки у Митровиці (РОЗШИРЕНО)

  НАТО перебрало на себе гарантування безпеки у сербських районах Митровиці - це на півночі Косова.

  Місцева поліція поки що не здійснюватиме патрулювання. Міжнародні миротворчі сили у місті перебувають у стані підвищеної бойової головності після вчорашніх заворушень, унаслідок яких загинув український миротворець та які стали найбільшими від часу самопроголошення незалежності Косова. Завтра до краю вирушить міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко. Міністр дізнаватиметься більше про інцидент, у якому загинув український миротворець. І вже у п`ятницю питання безпеки українських миротворців - розгляне Рада Національної безпеки та оборони України.

  Ситуація у Митровиці стабілізувалася, але сербське населення налаштоване до миротворців вороже. Вранці натовських солдатів закидали камінням. На вояків напали, коли вони проходили повз річку Ібар. Вона розділяє місто на косовську і сербську частини. Щоби відбитися від войовничо налаштованої молоді, солдати стріляли у повітря. Поранених немає. Війська НАТО - у стані підвищеної боєвої готовності. Напередодні у місті постраждали щонайменше 63 іноземних миротворці - українські, польські та французькі. Зазнали поранень і близько сімдесяти сербських протестувальників. Єдиною жертвою вчорашніх зіткнень у Митровиці став український міліціонер. Співчуття через його смерть висловив Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики Безпеки Хав`єр Солана. Засмучений і прем`єр-міністр Косова Хашим Тачі.

  Хашим Тачі, прем`єр-міністр Косова: "Ми дуже засмучені. Державні органи Косова та уряд висловлюють співчуття його родині та його країні".

  Приміщення суду, довкола якого розгорілися сутички, зараз охороняють французькі миротворці. Напади на миротворців уже розкритикували у держдепартаменті США. Представник Білого Дому Том Кейсі вимагає від Белграда засудити дії демонстрантів. Вашингтон закликає мешканців Косова зберігати спокій. Але серби поступатися не мають наміру.

  Міланка Сридич, косовська сербка: "Ми боротимемося до загину. Це Сербія і ми не дозволимо її відібрати. Косово залишиться Сербією назавжди. Вони нічого не вдіють, навіть якщо вони нас вбиватимуть, у нас є Батьківщина, яка нас захищатиме. Це сербська земля".

  Авні Кастраті, косовський албанець: "Серби зараз намагаються розпочати нову війну з албанцями і з західними силами. Зрозуміло, чого вони хочуть, їм потрібне не Косово, вони хочуть проблем у цьому регіоні."

  Щоб проаналізувати ситуацію, що склалася в краї, до Косова збирається український міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Крім того, край може відвідати і міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Адже українські миротворці перебувають у Косові під польським командуванням. Загиблий українець служив у спеціальному миротворчому підрозділі МВС у Косові. Всього у його складі - 150 українських міліціонерів. 

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Косові помер український миротворець
  Наступний матеріал
  Знести 40 об`єктів на о. Хортиця - вимагають у судах Запоріжжя громадяни України
  Теги:
  Loading...