5.ua

НАТО обговорить механізм надання підтримки Україні

  Механізм надання підтримки країнам, які не є членами НАТО, але звернуться за допомогою до Альянсу, обговорять першого квітня під час саміту в Брюсселі міністри закордонних справ країн-членів блоку. Про це повідомив помічник Генерального секретаря НАТО з політики безпеки і планування  Хайнріх Браусс.

  Він зазначив, що процедура надання такої допомоги має бути ефективною і швидкою. Конкретне рішення щодо створення такого механізму ухвалять до червня. Також 1 квітня в Брюсселі відбудеться засідання комісії “НАТО-Україна” за участю в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці. Тоді Брюсель і Київ обговорять підтримку, яку Альянс може надати Україні найближчим часом. Глави МЗС країн-членів Альянсу також переглянуть відносини блоку з Росією через окупацію Криму.

  “Цілком очевидно, що світова спільнота повинна підтримати  Україну. політично та економічно. Минулого тижня ми бачили солідарність світу з Україною під час голосування на генасамблеї ООН. Міжнародна спільнота засудила брутальну анексію Криму. Працювати в Україні планують міжнародні спостерігачі з низки впливових організацій. Про економічну підтримку вже також заявили чимало держав. Зокрема  США виділять Києву 1 мільярд доларів. Інша частина нашої стратегії стосується Росії. Наша мета - щоби Росія відчула наслідки своїх дій, що порушують міжнародне законодавство”, - зазначив Даг Лут, постпред США при НАТО.

  Раніше повідомлялося, що НАТО готове надати Україні підтримку.

  Попередній матеріал
  Кіпр підтримав територіальну цілісность України
  Наступний матеріал
  Данія готова допомогти Україні у сфері модернізації енергетичної галузі
  Теги:
  Loading...