5.ua

НАТО не дасть Україні військової допомоги для протистояння агресії - експерти

  Країни НАТО готові долучитися до реформування української армії, але про надання прямої військової допомоги поки що не йдеться. У Києві підбивають підсумки саміту НАТО, який відбувся минулого тижня в Уельсі.


  Під час дискусії у Дипломатичній академії МЗС посли країн НАТО зауважили, що Альянс не постачає зброю будь-якій країні світу – це прерогатива лише кожного окремого члена організації. Водночас, дипломати зазначили: НАТО вже допомагає українській армії. Зокрема, створено чотири трастові фонди на 15 мільйонів євро. Кошти підуть на реформування війська та реабілітацію українських бійців, поранених під час антитерористичної операції.

  "Саміт НАТО був дуже позитивний для України, яка отримала 28 країн членів НАТО у друзі. Разом із тим, ми вважаємо невдачею те, що на саміті було мало сказано про країну-агресора. Ми вважаємо, що НАТО має зробити все можливе, щоб була припинена подальша окупація української території. Про це консультації у самих Сполучених Штатах ще тривають", – зазначив Адріан Каратницький, старший науковий співробітник Атлантичної ради (США).

  Посли також висловили підтримку прагненню України до зближення з Альянсом.

  Посол Норвегії Йон Елведал Фредріксен запевнив: "Ми повністю підтримуємо мирний план Петра Порошенка и прагнення України відновити мир на своєму сході. Одночасно ми засуджуємо агресію Росії проти України та анексію Криму. Разом із тим, ми готові надавати Україні військову допомогу нелетальної зброї. Постачати летальне озброєння нам не дозволяє норвезьке законодавство".

  Зі свого боку, заступник голови Адміністрації Президента Валерій Чалий запропонував оголосити цей рік роком НАТО в Україні.

  "Сьогодні ми напередодні масштабних навчань України з організацією Північноатлантичного договору. Насправді, є дуже багато питань, які допомагають Збройним силам України сьогодні вистояти перед агресією. Тому я вважаю, що обговорення не має зводитись тільки до конкретних питань військово-технічного співробітництва", – сказав посадовець.

  Попередній матеріал
  За час АТО загинуло 58 прикордонників
  Наступний матеріал
  Австралія допоможе українським бійцям військовим спорядженням
  Теги:
  Loading...