НАТО до кінця червня підготує пакет допомоги Україні

  Агресія Росії щодо України змінила ситуацію з безпекою в Європі. Таке заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю іспанській газеті El Pais.


  Расмуссен наголосив – тепер Росія вважає НАТО супротивником, і цю нову обставину обов’язково потрібно брати до уваги. Генсек також нагадав, що альянс уже понад 20 років намагається встановити конструктивні відносини з Росією, однак останні події змушують НАТО повністю переглянути політику щодо офіційної Москви.

  "Ми посилили спостереження за повітряним простором країн Балтії, розмістили свої судна в Балтійському і Чорному морях, провели навчання в країнах Балтії та Польщі… Подальші дії, якщо вони необхідні, включатимуть оновлення планів оборони, військові навчання, а також розгортання військ", – зазначив Фог Расмуссен.

  Крім цього, Північноатлантичний альянс має намір надати Україні допомогу в реформуванні оборонного комплексу та реорганізації Збройних сил. "Ми готуємо пакет, який буде представлений міністрами закордонних справ (країн-членів НАТО – ред.) наприкінці місяця. Не вдаючись у подробиці, він буде включати в себе сприяння в реформуванні сектора оборони та модернізації Збройних Сил. Це буде зручне співробітництво, яке сприятиме, наприклад, доступу України до навчань НАТО", – цитує Расмуссена видання Finance.ua.

  Генсек НАТО зазначив, що понад 20 років альянс прагнув залучити Росію до співпраці. В результаті, НАТО довелося адаптуватися до нових подій.

  Генсек альянсу також підтвердив, що реформування української армії може дозволити їй взяти участь у навчаннях НАТО у майбутньому.

  Фог Расмуссен звернув увагу, що "двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократичних держав, які відповідають вимогам".

  Попередній матеріал
  У Донецьку значні проблеми з водопостачанням
  Наступний матеріал
  На південних курортах Шрі-Ланки запроваджено комендантську годину