Народна партія здобула переконливу перемогу на виборах в Іспанії

  Народна партія виграла вибори в Іспанії. Це стало її найбільшою перемогою від часів диктатури Франко в 70-х. Попереду в консерваторів - тяжка праця. У спадок від попереднього уряду вони отримали борги, безробіття та розчарування неспроможністю влади подолати економічну кризу. Майбутній прем`єр Мар`яно Рахой обіцяє врятувати країну від дефолту.

  Тут щоранку збираються десятки похмурих чоловіків. Усі вони - безробітні будівельники, сподіваються знайти поденну роботу.

  Антоніо, будівельник з Болівії: "Немає роботи, жодної... Подивимося, чи новий уряд змінить життя на краще, закони та інше. Думаю, варто розвивати дрібний бізнес, тоді у всіх буде робота".

  Хосе Гуано, імігрант з Еквадору: "Я шукаю роботу. Ми всі дуже сподіваємося, що нові люди в парламенті щось змінять і з`являться робочі місця".

  На Народну партію, яка напередодні упевнено перемогла на виборах, покладають надії не лише заробітчани, а й самі іспанці. Країна потерпає від фінансової кризи та нестачі робочих місць. Рівень безробіття в Іспанії - найвищий в єврозоні. Серед молоді він становить майже 50 відсотків. А загалом - вдома сидить кожний п`ятий іспанець.

  Наяра Ескудеро Санчез, безробітний інженер: "Економічна ситуація жахлива. Багато людей без роботи, квартири стоять порожні через виселення, дрібний бізнес - банкрутує. Іноземці їдуть із країни, бо не можуть знайти роботу".

  Майбутній прем`єр, лідер Народної партії Мар`яно Рахой, планує запровадити жорсткішу фінансову політику. Одним із найголовніших пунктів програми нового уряду є реформування ринку праці. Зокрема, підприємствам дозволять самостійно визначати рівень зарплати. Зараз він регулюється державою і є однаковим для всієї галузі. Новому уряду доведеться також скоротити адміністративний апарат і зменшити держвитрати. Зараз дефіцит бюджету перевищує 70 мільярдів євро.  

  Мар"яно Рахой, майбутній прем`єр-міністр Іспанії: "Не буде ніяких чудес, ми ніколи їх не обіцяли. Але знаємо - якщо робити щось добре, буде результат. Я впевнений: завдяки сумлінній праці ми швидше побачимо позитивні зміни".

  Антоніо, будівельник з Болівії: "Думаю, знадобиться щонайменше три роки... Нічого не зміниться за одну ніч. Такі речі потребують часу і багато зусиль".

  Народна партія завершує святкувати перемогу та готується стати до роботи. А поки що - будівельники повертаються на площу Плаза Еліптика в Мадриді, шукати нових працедавців і сподіватися, що незабаром в Іспанії настануть кращі часи.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кількість жертв сутичок у Єгипті зросла до 33 осіб
  Наступний матеріал
  УЄФА виділить Польщі та Україні 500 млн. євро на проекти до Євро-2012
  Теги: