Напередодні запуску ракети у КНДР влада Японії посилила боєготовність авіації і ППО

  З`єднання винищувачів та протиракетні комплекси "Петріот" привела до повної бойової готовності японська влада у відповідь на показ Північною Кореєю ракети, яка має вивести на орбіту супутник. Токіо стверджує: за першої загрози своїй території - зіб`є північнокорейський апарат. Підтримав таку позицію й Сеул. Пхеньян же від запуску супутника відмовлятися не збирається й переконує, що старт має виключно мирні цілі, а право на мирний розвиток космічної галузі має кожна держава.

  Ракету, яка найближчими днями має вивести на орбіту супутник-спостерігач, показала влада Північної Кореї. На полігон поблизу північно-західного узбережжя країни Пхеньян допустив іноземних журналістів. Ракета "Унха-3" вже вставнолена на стартовому майданчику, й техніки готуються до її заправки.

  Ян Мйон Чжин, директор північнокорейського космодрому: "Якщо би це була балістична ракета, то її розташували б у підземній шахті, а не виставляли на огляд. Міжнародне законодавство гарантує всім країнам вільний розвиток космічної галузі. Не бачу жодної причини, щоби виключати Північну Корею з цього правила".

  Три японські кораблі зі спеціальним протиракетним озброєнням вже патрулюють Південно-Китайське та Японське моря. Найближчим часом до них приєднаються винищувачі підтримки Ф-15. На землі Токіо розгорнув кілька комплексів "Петріот". Влада Японії називає запуск північнокорейської ракети неприйнятним. Аналогічну заяву зробив й уряд Південної Кореї.

  Осама Фуджимура, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Будь-який запуск ракети Пхеньяном стане порушенням резолюцій Ради безпеки Організації об`єднаних націй. Щоби не допустити цього, ми й готуємо свої збройні сили".

  Кім Мін Сек, речник міністерства оборони Південної Кореї: "Ми уважно стежимо, спільно зі Сполученими Штатами, за активністю Північної Кореї. В разі потреби, наша армія готова на рішучі дії".

  Запуск супутника Північна Корея планує присвятити 100-літтю від дня народження першого керівника країни - Кім Ір Сена. Старт відбудеться у проміжку між 12-м та 16-м квітня. США заявили, що під виглядом ракети-носія Пхеньян випробовує зброю дального радіусу дії, яка здатна нести ядерну боєголовку. Північна Корея ці звинувачення відкидає й наголошує на мирному характері своєї космічної програми.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Лівія відмовляється видати сина Каддафі Міжнародному кримінальному суду
  Наступний матеріал
  Апеляційний суд пом’якшив вирок Лозінському
  Теги: