Напад на цивільний мікроавтобус в Сирії - 10 загиблих

  Десятеро людей загинули у Сирії внаслідок нападу озброєних людей на мікроавтобус з мирними мешканцями. Про це повідомило державне телебачення країни. Уряд звинувачує у нападі екстремістів. Правозахисники стверджують - це провокація.

  Мешканці Сирії не припиняють виступів проти режиму президента Башара Аль Асада. Велелюдні антиурядові демонстрації проходять у багатьох містах країни. У Дейр Ель-Зурі під час такого масового виступу маніфестанти повалили золоту статую брата сирійського президента. Люди скандували: "Башар - геть!" та "Правда переможе!"

  Влада реагує на масові заворушення застосуванням сили. У міста Хомс і Тафас ввели бронетехніку. У Баньясі, Дераа та низці інших міст не припиняється стрілянина та арешти опозиціонерів. На територіях багатьох населених пунктів діє комендантська година. Іноземні медіа до країни не пускають. Таку ситуацію засудила світова спільнота. У сусідній Йорданії пройшли масові демонстрації на підтримку сирійських маніфестантів.

  Джаміль Немрі, протестувальник, Йорданія: "Люди, які виступають проти сирійського режиму - справжні герої. Вони захищають те, у що вірять. Народ Сирії має право на свободу та гідність, тамтешній уряд мусить це зрозуміти і припинити репресії".

  Застосування зброї проти мирних мешканців, які виступають проти чинного режиму уряд не визнає. Кажуть, силовики борються з озброєними терористичними угрупуваннями. На підтвердженя цього - державне телебачення країни оприлюднило відео автобуса з людьми, розстріляного бандою злочинців поблизу міста Хомс. Там, начебто, були сирійські заробітчани, які поверталися на батьківщину з Лівану. Водночас, правозахисники сумніваються у достовірності цієї інформації. Вони твердять: напади терористів - це лише зручне виправдання для уряду, який придушує виступи власного народу. Заворушення у Сирії почалися в середині березня. За цей час, за даними опозиції, у країні загинули понад півтисячі людей.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Набув чинності закон про доступ до публічної інформації
  Наступний матеріал
  8 штатів США потерпають від потужних повеней
  Теги:
  Loading...