Найвища у світі вежа - Бурдж-Халіфа в Дубаї - стала об`єктом туризму

  Найвища у світі будівля - дубайська вежа Бурдж-Халіфа - перетворюється на туристучну принаду. Споруда у вигляді сталагміта виросла в Об’єднаних арабських еміратах. Хмарочос заввишки 828 метрів щодня відвідують до тисячі осіб.

  Один-два поверхи на тиждень. Такими темпами за п’ять з половиною років дубайцям удалося звести найвищий хмарочос у світі. Для будівництва Бурдж-Халіфа винайшли нову марку бетону. Він витримує температуру до п’ятдесяти градусів, що вкрай актуально для спекотного клімату Об’єднаних арабських еміратів. Точну висоту споруди озвучили лише в день відкритя - 4 січня 2010 року. Хмарочос заввишки 828 метрів видно з будь-якої точки міста Дубаї. Посередині Бурдж-Халіфа розмістився оглядовий майданчик. Найшвидші ліфти світу піднімають туди туристів менш ніж за хвилину. 

  Туристи: "Дуже вуха закладає".

  Туристи: "У ліфті відчув себе, наче в літаку".

  З висоти пташиного польоту Дубаї - наче на долонях. Велетенські будівлі з гори Бурдж-Халіфа видаються крихітними. Автошляхи мають вигляд павутиння. Краще розгледіти краєвиди туристам допомагає електронний телескоп.

  Туристи: "Це фантастично! Аж дух захоплює! Відчуття польоту".

  Туристи: "Неперевершено!"

  Найвищий оглядовий майданчик світу знаходиться на 124 поверсі. Піднятися сюди в робочі дні коштує 30 доларів, у вихідні - втричі дорожче. Проте туристи на враженнях не економлять.

  Українка Алла Грибова у рідному Миколаєві вище 17-го поверху не піднімалася. Каже, за такі враження готова заплатити і більше.  

  Алла Грибова, туристка з України: "За такую красоту, конечно, можно заплатить. Это как седьмое чудо света".

  З найвищої в історії людства будівлі видно інший берег Перської затоки. Іноді через примхи природи насолодитися пейзажем не допомагає навіть сучасна оптика, розповідає подружжя Каплунових. Москвичі на вежу піднімаються не вперше. Тож, їм є з чим порівняти.

  Станіслав Каплунов, турист із Москви: "Бывают такие дни, когда нет песчаной бури, и панорама ещё лучше. Но всё очень здорово".

  Юлія Каплунова, туристка з Москви: "Восторг! Хотелось, конечно же, видеть больше, но из-за бури мы не смогли прочувствовать это до конца. Думаю, что вернёмся ещё раз".   

  Бурдж-Халіфа вражає не лише своєю величчю, але і креативним задумом. Американський архітектор Едріан Сміт спроектував "місто в місті". У сташістдесятитриповерховій вежі розмістилися готелі, магазини, офіси, розважальні центри, сімсот розкішних квартир і навіть нічний клуб. Вражають також мальовничі парки, сквери та бесейни навкруги хмарочоса. Автор проекту Бурдж-Халіфа запевнив: як мінімум у найближчі п’ять років людству не вдасться перевершити у розмірах його творіння.
  З Дубаї, Людмила Голоднік та Андрій Єршов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Італії прокинувся вулкан Етна
  Наступний матеріал
  ГПУ втретє не надала суду матеріалів справи проти Мельниченка
  Теги: