Фото usatoday.com

Найпотужніший за останні 32 роки: Мексика оговтується від наслідків жахливого землетрусу

Кількість загиблих давно сягнула двох сотень. Не припиняються роботи і в будівлі школи, що обвалилася та поховала під уламками десятки дітлахів

Мексика оговтується від наслідків руйнівного землетрусу. Кількість загиблих сягнула 225 людей, майже половина з них – мешканці столиці. Там зруйновані десятки будівель, рятувальники цілодобово розбирають завали. Зокрема – не припиняються роботи і в будівлі школи, що обвалилася напередодні та поховала під уламками десятки дітлахів та вчителів. Докладніше – в сюжеті "5 каналу".

Підземні поштовхи сколихнули Мексику напередодні, близько другої години дня за місцевим часом. Тисячі людей у паніці вибігали на вулицю – будівлі здригалися, дороги розколювалися широкими тріщинами. За кілька хвилин десятки будинків в одному з найбільш густонаселених міст світу – Мехіко – перетворилися на купи уламків.

Рятувальники без упину розбирають завали. Під багатотонними бетонними плитами опинилися десятки тих, хто не встиг вчасно залишити власні оселі та офіси. До пошуків залучають спеціально тренованих собак і використовують детектори тепла. Іноді рятувальникам вдається почути стукіт та голоси людей, що опинилися під уламками. Містян закликають триматися подалі від обвалених будівель і не здіймати галас, який лише заважатиме рятувальним роботам.

"Ми вже визначили місце перебування п'ятьох людей. Вони надсилали нам сигнали, стукали чимось важким, щоб здійняти шум і звузити зону пошуків. Ми використовуємо спеціальне обладнання, яке реагує на тепло. Залучати для розбору завалів важку техніку в жодному разі не можна, адже вона лише посилить загрозу повторного обвалу", – розповідає рятувальник.

Десятки небайдужих допомагають розбирати уламки однієї зі шкіл – коли обвалилася будівля, там саме тривали заняття. Загинули майже 40 людей, більшість – учні молодших класів. У пастці залишаються ще кілька десятків дітей та вчителів. Рятувальники сподіваються, що їх ще можна врятувати.

Місцева жителька згадує: "Тут був суцільний хаос, я прийшла сюди одразу ж після землетрусу. Коли побачила зруйновану будівлю – запанікувала і побігла до сусідньої вулиці – там школа, до якої ходять мої діти. Я просиділа тут весь вечір і бачила, як з-під завалів витягають людей".

Магнітуда поштовхів сягала більш як 7 балів. Епіцентр землетрусу припав на штат Пуебла – це за 160 кілометрів від столиці. Через поштовхи обривалися лінії електропередач, не витримали і труби газопроводів. Мехіко охопили пожежі. Близько половини будівель у Мехіко та штаті Морелос майже на добу залишилися без світла. Нині електропостачання відновлюють, утім, лише в тих районах, де це не заважає рятувальним роботам.

"Домівки обернулися на пил": жахливі наслідки землетрусу в Мексиці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Для тисяч людей, які залишилися без даху над головою, терміново облаштовують тимчасові притулки. Містяни та волонтери збирають для постраждалих харчі, одяг і предмети першої потреби. Це уже другий землетрус у Мексиці за місяць – 7 вересня унаслідок поштовхів загинули майже 100 людей. А цей землетрус називають найбільш руйнівним від 1985 року – тоді стихія знищила більш як 400 будівель і забрала життя 10 тис. людей.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
Сутички під Одеською міськрадою: з чого все почалося та чим закінчилося
Наступний матеріал
У 2018 році Мінінфраструктури запровадить онлайн моніторинг будівництва та ремонту доріг – Омелян
Loading...