Найбільш ворожими до себе країнами росіяни вважають США та Україну

  США, Україна, Литва, Латвія і Естонія є для росіян найбільш ворожими країнами. Про це свідчать результати опитування, проведеного російською недержавною дослідницькою організацією "Левада- Центр", пише УНІАН.


  Як повідомляється, на питання про те, які 5 країн є найбільш недружньо, вороже налаштованими стосовно Росії, 69% опитаних вказали США, 30% - Україну (при чому, 2013 року цей показник становив 11%), Литву - 24%, Латвію - 23%, Естонію - 21%.

  У другу п'ятірку ворожих країн увійшли Грузія - 19%, Велика Британія - 18%, Німеччина - 18%, Польща - 12% і Канада - 7%.

  При цьому 49% респондентів вважають, що країни колишнього СРСР мають бути зоною особливих інтересів Росії. 41% опитаних вважають, що відносини з ними потрібно будувати, як з будь-якими іншими зарубіжними державами, ще 11% вагалися з відповіддю.

  Водночас, згідно з опитуванням, найбільш дружніми країнами для росіян є Білорусь - 51%, Китай - 40%, Казахстан - 37%, Вірменія - 15%, Індія - 13%.

  У списку дружніх країн для росіян Україна займає останнє місце з результатом 1%.

  Опитування проводилося 23-26 травня за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1 тис. 600 осіб у віці 18 років і більше у 130 населених пунктах 45 регіонів країни. Статистична похибка не перевищує 3,4 %.
  Попередній матеріал
  Кучма порадив Порошенку діяти жорстко і побажав перемоги
  Наступний матеріал
  Путін побажав лідерам G7, які зібралися без нього, "смачного"