Нафтова пляма у Мексиканській затоці сягнула берегів США (РОЗШИРЕНО)

  Нафтова пляма у Мексиканській затоці сягнула берегів штату Луїзіана. Там оголосили надзвичайну ситуацію. Для ліквідації наслідків аварії на нафтовидобувній платформі уряд відрядив 6 тисяч бійців національної гвардії.

  Екологічна катастрофа - так Вашингтон оцінює ситуацію в Луїзіані. Через аварію на буровій - щодня 800 тисяч літрів нафти потрапляє на поверхню води. І все це - неподалік гирла однієї з найбільших річок США -Місісіпі. Найбільше занепокоєні - нині власники "морських ферм", де вирощують рибу, раків та креветок. Люди чимшвидше намагаються врятувати майно від небезпеки.

  Девід Кенеді, адміністратор: "Це просто лихо для усіх нас. Особливо для тих, хто займається бізнесом. Нафтова пляма дуже небезпечна. Вона може спричинити найбільшу в історії США екологічну катастрофу".

  Шість тисяч бійців національної гвардії нині боряться із наслідками аварії на нафтовидобувній платформі. Там також працюють понад сім десятків суден зі спеціальним обладнанням, завдяки якому фахівці намагаються зупинити витік нафти. Втім, ліквідувати пляму, площею уже в 75 тисяч квадратних кілометрів - поки що не вдається.

  Боббі Джиндал, губернатор штату Луїзіана: "Ми хочемо дочекатися хоча б перших результатів. Там працюють справжні професіонали. Ми також відстежуємо, наскільки пляма у подальшому може забруднити море".

  У зоні лиха під загрозою винищення опинилися понад 400 видів тварин. Лише кілька років тому - через нафтову пляму, меншою за розмірами - поблизу узбережжя Алабами - загинули майже тисяча пеліканів. Аварію на буровій у Мексиканській затоці в США уже назвали найбільшим екологічним лихом за останні півстоліття.  

  Олена Кабанець, 5 канал

  Попередній матеріал
  Третій за останній місяць напад на дітей у Китаї
  Наступний матеріал
  Нова влада Киргизстану арештувала голову адміністрації Бакієва
  Теги: